fbpx

Trener Vitezslav Lavićka po meczu z Wisłą Kraków

Na pomeczowej konferencji prasowej nie zabrakło szkoleniowca WKS-u Vitezslava Lavićki. Zobaczcie, co trener Trójkolorowych miał do powiedzenia po zwycięskim pojedynku z Wisłą Kraków.

Vitezslav Lavićka: Zrobiliśmy naprawdę wiele. Zawodnikom należy się szacunek za to, jak walczyli w trakcie meczu. Mamy oczywiście także respekt dla Wisły, bowiem była dobrze zorganizowana w obronie, przez co, musieliśmy się znacznie więcej natrudzić. Jestem jednak zadowolony, że zdobyliśmy trzy punkty i utrzymaliśmy obrany wcześniej kierunek, w którym chcemy podążać.

Piłka to gra błędów. Mieliśmy dobry i aktywny początek, po którym mogliśmy strzelić gola, jednak pierwsza akcja przeciwnika przyniosła im bramkę. Taktyczny błąd popełnił Wojciech Golla. Nie można robić takich wślizgów w polu karnym. On o tym wie i świetnie naprawił ten błąd, dobrą pracą i ważną bramką na 1:1.

Kontuzja Łukasza Brozia to niestety duży minus. Jako drużyna chcemy dać mu jak największe wsparcie. Grał bardzo dobrze i był ważnym punktem zespołu. Taka jednak jest piłka. Jutro Łukasz przejdzie dokładne badania, a wyniki pewnie będą znane pojutrze. Pierwsze diagnozy są takie, że to poważna sprawa. Jeśli się potwierdzą, będzie go czekać długa przerwa.

Tak jak mówiłem kilka razy – każdy jest tej drużynie potrzebny. Mamy doświadczonych graczy, mamy młodzieżowców. Cieszę się, że każdy pracuje na treningach i ma wpływ na atmosferę w szatni. Dziś poza Dankowskim okazję do gry dostał np. Diego Żivulić, który ostatnio nie grał. Łabojko prezentował się bardzo dobrze, ale Diego wskoczył do składu przez jego pauzę spowodowaną nadmiarem kartek i wykonał dobrą pracę.

Na stadionie panowała niezwykła atmosfera. Duże podziękowania i szacunek dla kibiców, bowiem ih wsparcie było bardzo ważne. Czułem tę chemię z nami, nawet wtedy, gdy przegrywaliśmy.