fbpx

Trener Lavićka przed meczem z Lechią Gdańsk

Zobaczcie, co na konferencji poświęconej ostatniemu w tym sezonie spotkaniu Śląska Wrocław mówił szkoleniowiec WKS-u Vitezslav Lavićka.

– Każdy zespół w Ekstraklasie zwraca uwagę na organizację gry. To jeden z głównych punktów nie tylko w naszej drużynie, ale i w całej lidze. Gra po przerwie spowodowanej koronawirusem to była nowa sytuacja dla wszystkich. Nie było możliwości trenować, potem były tylko treningi indywidualnie, bez piłki, w małych grupach, szło to krok po kroku. Każda drużyna starała się dopasować do sytuacji, z którą nikt się wcześniej nie spotkał. 

– Motywacja i mobilizacja to jeden z głównych punktów przygotowania na mecz z Lechią. Straciliśmy szanse na pucharowe miejsce, ale chłopcy zrobili dużo dobrej roboty w trakcie całej sezonu. Przez 36 meczów walczyliśmy o jak najwyższe miejsce. Jednym z głównych zadań będzie odpowiednie zmotywowanie zawodników na niedzielę. Mamy swoje problemy w zespole, ale motywacja będzie najważniejsza, by zawalczyć o zwycięstwo i utrzymać czwarte miejsce. Różnice punktowe są nieduże i wszystkie drużyny będą walczyć.

– Jest możliwość, że z Lechią zagrają debiutanci. Jednak musimy zobaczyć, jaka będzie sytuacja zdrowotna, bo są znaki zapytania. Młodzi walczą o miejsce i swoje szanse, teraz ostatnia kolejka i są bliżej zagrania, ale przede wszystkim trzeba utrzymać nasze ambicje i wywalczyć czwarte miejsce. 

– Każdy w Śląsku ma obowiązek walczyć o jak najlepszy wynik do samego końca. To obowiązek dla zawodników, trenerów, całego klubu i kibiców. Chcemy odpowiednio zbalansować skład, między doświadczonymi i młodymi, a najważniejsze, by zagrali zdrowi zawodnicy. 

– Ten sezon jest szczególny, powinniśmy zaczynać już nowe rozgrywki, ale dogrywamy jeszcze obecne. Wolnego nie będzie dużo, więc nie chcemy trzymać zawodników długo w klubie. Będzie takie oficjalne pożegnanie, a potem piłkarze będą mieć dwa tygodnie wolnego. Później spotkamy się i zrobimy dobre przygotowanie przed nowym sezonem.

– Drużyny w Ekstraklasie są na równym poziomie. Legia po przerwie zbierała punkty, pokazała jakość i zbudowała przewagę. To pozytywny sygnał dla polskiej piłki. Ważne, by zespołu walczące w europejskich pucharach pokazały się z dobrej strony i zdobyły punkty do rankingu.

źródło: slaskwroclaw.pl