fbpx

Trener Lavićka po porażce Śląska z Cracovią

W ostatnim tegorocznym pojedynku piłkarze Śląska niestety przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:2. Zobaczcie jednak, co na pomeczowej konferencji mówił szkoleniowiec wrocławian Vitezslav Lavićka.

Vitezslav Lavička: – Cracovia wygrała, bowiem pokazała zdecydowanie więcej jakości. Pierwsza połowa była wyrównana, obie drużyny walczyły i miały swoje okazje. Niestety, w drugiej odsłonie, szczególnie na początku, gospodarze mocno nas przycisnęli. Pierwszy kwadrans był dla nas niezwykle trudny i Cracovia zasłużenie objęła prowadzenie. Drugi gol to stały fragment gry. Wiedzieliśmy, że to mocna strona rywala, ale nie zatrzymaliśmy jej w tym przypadku. Nie mieliśmy dziś odpowiedniej jakości z przodu, by zareagować i odpowiedzieć.

– Szczerze gratuluję Cracovii, gdyż wygrał lepszy zespół. Zrobiliśmy w tej części sezonu dużo dobrej roboty. Dziś się nie udało, ale pokazaliśmy dobrą grę w wielu spotkaniach. Teraz ważne, abyśmy odpowiednio się zregenerowali, odpoczęli i dobrze przepracowali okres przygotowawczy.

– Michał Chrapek to bardzo kreatywny zawodnik, ważna postać w środku pola. To oczywiste, że trudno go zastąpić. Dobrze łączy drugą linię z atakiem. Dzisiaj szybko z gry wykluczyła go kontuzja, czego żałujemy. Jutro przejdzie rezonans i zobaczymy, na ile poważna jest ta kontuzja.  

– Mamy dwudziestu kilku zawodników, wszyscy dobrze pracowali w treningu, Musonda i Marković wyglądali na zajęciach bardzo dobrze. Potrzebowaliśmy energii i kreatywności w ofensywie, stąd takie zmiany. Lubambo nieźle wszedł na boisko, miał kilka dobrych sytuacji. Z kolei Filip grał krócej, ale ta czerwona kartka to duży problem. Nie chcę teraz na gorąco oceniać, zrobimy analizę video. 

– Wiemy, czego nam brakuje i co poprawić. Drużyny w Ekstraklasie są bardzo wyrównane i są blisko siebie. Przed nami jeszcze bardzo ważna część sezonu. Chcemy zrobić dobry okres przygotowawczy i walczyć o jak najlepsze pozycje w ostatniej fazie rozgrywek.