fbpx

Tomasz Kowalski rozstał się z #VolleyWrocław

W sztabie szkoleniowym zajdą pewne zmiany. Pierwszym szkoleniowcem będzie Wojciech Kurczyński natomiast zmiana dotknie stanowisko drugiego trenera, ponieważ z #VolleyWrocław żegna się Tomasz Kowalski.

Kowalski dołączył do składu rok temu i razem z Kurczyńskim stanowili dobrany duet trenerski. Być może z tej przyczyny, że obaj panowie są z Bogatyni i wcześniej już się znali. Dla drugiego szkoleniowca był to debiut w ekstraklasie kobiet, gdyż wcześniej współpracował z młodzieżą, a tuż przed transferem do Wrocławia z męską pierwszoligową STS Olimpią Sulęcin.

Kowalski przygodę z siatkówką zaczynał od gry w niższych ligach, jednak po pewnym czasie uznał, że stworzony jest do roli trenera. Po roku spędzonym we Wrocławiu, przed młodym trenerem nowe wyzwania.

Rozmawialiśmy z Tomkiem dość długo i analizowaliśmy różne warianty działania. Tomek dostał ofertę z innego klubu, w którym obejmie stanowisko pierwszego trenera. Uznaliśmy, że to dobry krok. Cieszę się, że w naszym klubie rozwijał swój warsztat i teraz z powodzeniem będzie realizował się w innej roli – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław.

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony sezon, jak zwykle wszystko minęło bardzo szybko, w tym roku wyjątkowo – z wiadomego powodu. Cieszę się że spędziłem ten czas właśnie w tym gronie, poznałem wielu wspaniałych ludzi, od których mogłem nauczyć się wielu nowych rzeczy – powiedział Tomasz Kowalski.

Dziękuję kibicom którzy bezustannie wspierali nas na dobre i na złe mam nadzieję że kolejny sezon przyniesie im dużo więcej okazji do świętowania. Dla mnie czas we Wrocławiu dobiegł końca, przede mną nowe wyzwanie już w roli pierwszego trenera. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na siatkarskich parkietach – dodał Kowalski.