fbpx

To już dziś! Wielki finał PGE Ekstraligi. Sparta podejmie Unię!

Już dziś, 13 września, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu dojdzie do prawdziwego hitu PGE Ekstraligi. Naprzeciw miejscowej Sparcie po raz kolejny w tym sezonie staną żużlowcy Unii Leszno. Mamy jednak nadzieję, że tym razem, wrocławianie znajdą receptę na znakomicie jeżdżących przeciwników!

To główne danie tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi, czyli najlepszej żużlowej ligi świata. Przed nami 30 biegów, które zadecydują o tym, w czyje ręce trafią złote medale Drużynowego Mistrza Polski i przechodnie trofeum, które już dwa razy z rzędu trafiło w ręce Unii Leszno. Czy trafi do nich po raz trzeci? Jeśli tak się stanie, wówczas leszczynianie będą je mogli zachować na własność. Ale poczekajmy! Przecież naprzeciw aktualnym mistrzom Polski staną żużlowcy Betardu Sparty Wrocław, którzy także mają chrapkę na zwycięstwo.

W rundzie zasadniczej lepsi byli leszczynianie

Cofnijmy się do rundy zasadniczej. W tej wrocławianie dwukrotnie walczyli z leszczynianami – w pierwszej i ostatniej kolejce sezonu. Niestety ani na początku, ani na końcu rundy żużlowcy Sparty nie zdołali pokonać zawodników Unii. W pierwszym starciu mistrzowie Polski pokonali wrocławian 50:40, a w rewanżowym starciu – o którym chyba pamiętają wszyscy kibice czarnego sportu – decydującym o fotelu lidera przed fazą play-off, zdemolowali gospodarzy Stadionu Olimpijskiego aż 55:35.

Co zrobić, aby zmienić bieg historii i pokonać, wydawałoby się, niepokonany super team z Leszna? Z pewnością kluczem do sukcesu będzie tor, a dokładnie jego przygotowanie. W sierpniowym starciu wrocławianie przygotowali twardszą nawierzchnię, ale wiemy, jak to się skończyło. Z kolei w spotkaniu z Falubazem, sytuacja z torem wróciła do normy i wówczas było zdecydowanie przyczepniej, co przełożyło się na fantastyczny wynik podopiecznych Dariusza Śledzia. Trzeba jednak przyznać, że przecież bardziej przyczepny tor, to także zwiększenie szans na zwycięstwo żużlowców Unii, którzy we Wrocławiu czują się praktycznie jak w domu.

Trenerzy obu drużyn nie eksperymentowali ze składami na piątkowy hit i zdecydowali się na sprawdzone ustawienia.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno: 
1. Emil Sajfutdinow
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Vaclav Milik
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik

Początek dzisiejszego starcia na Stadionie Olimpijskim o godzinie 20.00! Oczywiście, przeprowadzimy z niego relację tekstową NA ŻYWO.

Zapraszamy!

fot. wts.pl