fbpx

Tai Woffinden z kontraktem na sezon 2020

Tak jak zapowiadał, tak zrobił! Trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Tai Woffinden podpisał z Betard Spartą Wrocław nowy kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok. To już dziewiąty sezon Tajskiego w barwach zespołu ze stolicy Dolnego Śląska.

To doskonała wiadomość dla wszystkich sympatyków Sparty Wrocław. Trzykrotny indywidualny mistrz świata nie rzucał słów na wiatr po nieudanym finale w minionym sezonie i tak jak obiecał, pozostał we Wrocławiu. Przypomnijmy, rok 2019 w PGE Ekstralidze Tai Woffinden zakończył z dorobkiem 151 punktów i 8 bonusów, ze średnią biegopunktową 2,208, co dało mu 8. pozycję na liście klasyfikacyjnej najlepszej żużlowej ligi świata.

– Tai to jeden z naszych liderów, wielka osobowość, świetny sportowiec i niezwykle ważna postać w naszej drużynie. Jego postawa mobilizuje kolegów i porywa wrocławskich kibiców. Jest też wzorem dla młodych zawodników. Woffinden wielokrotnie powtarzał, że Wrocław i WTS traktuje nadzwyczajnie, stąd kontynuowanie współpracy nie powinno nikogo dziwić – mówi Andrzej Rusko, Prezes WTS.

– Tai w ten sposób zadeklarował, że w 2020 roku wyznacza sobie dwa cele sportowe, na których chce się skupić. To walka o Drużynowe Mistrzostwo Polski z Betard Spartą Wrocław oraz o czwarty indywidualny tytuł mistrza świata – dodał prezes Sparty.