fbpx

Tai Woffinden z dziką kartą na FIM Speedway GP 2020

Dopiero co poznalismy nowego mistrza świata, którym został Bartosz Zmarzlik, a już znani są zawodnicy, do których powędrowały stałe dzikie karty na przyszłoroczny cykl GP. Wśród szczęśliwców znalazł się żużlowiec Sparty Wrocław Tai Woffinden.

Warto wspomnieć, że Tajski w połowie minionego sezonu nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z kilku rund cyklu Grand Prix. Niestety, po powrocie nie był już w stanie nawiązać walki z czołówką, przez co starcił miejsce w pierwszej ósemce klasyfikacji generalnej.

Obok Woffindena stałe dzikie karty otrzymali Greg Hancock, Artem Laguta oraz Antonio Lindbaeck.

Pierwszą ósemkę na sezon 2020 FIM SGP tworzą: Bartosz Zmarzlik (mistrz Świata), Leon Madsen (wicemistrz), Emil Sayfutdinov (II wicemistrz), Fredrik Lindgren, Martin Vaculik, Maciej Janowski, Jason Doyle i Patryk Dudek. Z kolei z Grand Prix Challenge udział w cyklu zapewnili sobie Matej Zagar, Niels Kristian Iversen oraz Max Fricke.

Najlepszych zawodników świata będzie można zobaczyć podczas 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się 16 maja. 

Lista startowa FIM SGP 2020:

 1. Bartosz Zmarzlik
 2. Leon Madsen
 3. Emil Sayfutdinov
 4. Fredrik Lindgren
 5. Martin Vaculik
 6. Maciej Janowski
 7. Jason Doyle
 8. Patryk Dudek
 9. Matej Zagar
 10.  Niels-Kristian Iversen
 11.  Artem Laguta
 12.  Antonio Lindbaeck
 13.  Tai Woffinden
 14.  Max Fricke
 15.  Greg Hancock