fbpx

Tadeusz Pawłowski odchodzi ze Śląska Wrocław

Dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Decyzja o odejściu z klubu podyktowana jest powodami osobistymi.

Tadeusz Pawłowski kierował akademią Śląska od grudnia 2018 roku. Wcześniej jako szkoleniowiec prowadził drużynę WKS-u w rozgrywkach Ekstraklasy.

– Nie ukrywam, że to dla mnie trudny moment. Śląsk Wrocław stanowi ważną część mojego życia, a praca w akademii dawała mi dużo satysfakcji. W obecnych okolicznościach nie będę mógł już dłużej angażować się w proces szkoleniowy w naszym klubie. Sytuacja rodzinna zmusza mnie do wyjazdu z Wrocławia. Pragnę podziękować za zrozumienie tej niełatwej, ale – w moim przekonaniu – jedynej słusznej decyzji, wspólnie wykonywaną pracę i okazaną życzliwość, której doświadczałem każdego dnia. Śląsk Wrocław pozostaje w moim sercu, zawsze będę trzymał kciuki za naszą drużynę, lecz teraz proszę o uszanowanie mojej prywatności – mówi Tadeusz Pawłowski.

W historii wrocławskiego klubu Tadeusz Pawłowski od dawna zajmuje zaszczytne miejsce. Jako zawodnik sięgał ze Śląskiem po mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz krajowy puchar (1976). Jest także najlepszym strzelcem w ekstraklasie oraz w europejskich pucharach. Ponadto jako jedyny występował z Wojskowymi w rozgrywkach międzynarodowych zarówno jako piłkarz, jak i trener.