fbpx

Szczypiornistki KPR przed świętami powalczą w Pucharze Polski

Kibice kobiecej piłki ręcznej w naszym kraju otrzymali przedświąteczny prezent w postaci meczów 1/16 Pucharu Polski. Absolutnym szlagierem turnieju jest najbliższe spotkanie w Kobierzycach, gdzie miejscowy KPR podejmie bardzo niewygodnego dla siebie rywala EKS Start Elbląg.

Mając w pamięci wyniki spotkań PGNiG Superligi Kobiet, bezapelacyjnie środowe spotkanie można rozpatrywać w kontekście meczu na szczycie, bowiem obie ekipy nie tylko prezentują się w lidze okazale, ale także zapowiadają twardą walkę o końcowy sukces w Pucharze Polski.

Pozostałe pary tej rundy rozgrywek nie wywołują już tylu emocji, gdyż spotykają się w nich pierwszoligowe zespoły z drużynami, które na co dzień występują w Superlidze, zatem wskazanie faworyta nie jest zbyt trudną rzeczą.

Z kolei w Kobierzycach zapowiada się niezwykle zacięty pojedynek, tym bardziej, że podopieczne Edyty Majdzińskiej chcą zrewanżować się przeciwniczkom za ligową porażkę z początku sezonu Superligi.

O tym, kto wyjdzie obronną ręką z tego pojedynku, przekonamy się już w środę, 18 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Dębowej 20 w Kobierzycach. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.00.