fbpx

Szczypiornistki KPR Kobierzyce przegrywają na inaugurację Superligi

Niesamowity doping na trybunach, ciekawe widowisko na parkiecie, ale niestety w inauguracyjnym spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki KPR nie mogą dopisać sobie punktów. Gospodynie z Kobierzyc przegrały w pierwszym spotkaniu obecnego sezonu z Piotrcovią 21:22

Kobierzyczanki niezbyt dobrze weszły w mecz. Potrafiły co prawda, wypracować sobie sytuacje do rzutu, ale szwankowała skuteczność. Warto zaznaczyć, że od samego początku znakomicie między słupkami spisywały się obie bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Karolina Sarnecka.

Po dwudziestu minutach drużyna gości prowadziła różnicą czterech trafień (2:6), a niemoc rzutową kobierzyczanek przełamała dopiero Monika Koprowska. Kiedy po raz drugi na listę strzelczyć wpisała się Zorica Despodovska było już 6:8. W grze gospodyń widoczna była nerwowość, dlatego też na przerwę schodziły, tracąc do Piotrcovii dwie bramki.

W II połowie kobierzyczanki nie odpuszczały

Po zmianie stron kobierzyczanki odzyskały swój rytm. Andjela Ivanović za sprawą dwóch trafień doprowadziła do wyrównania (10:10) i wówczas mecz zaczął się od nowa.

Prym wśród kobierzyczanek wiodła 20-letnia Kinga Jakubowska, która między 34. a 43. minutą pokonała bramkarkę Piotrcovii aż pięć razy z rzędu. W drużynie gości najaktywniejsza była brazylijska rozgrywającą Vitoria Macedo.

Kibice zgromadzeni w kobierzyckiej hali zdecydowanie nie mogli narzekać na brak emocji. Wynik w końcówce oscylował wokół remisu. Chłodniejsze głowy zachowały jednak zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego i to one zainkasowały na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet trzy punkty.

Za tydzień podopieczne Edyty Majdzińskiej czeka nie mniej trudne zadanie, bowiem do Kobierzyc przyjedzie aktualny wicemistrz Polski Metraco Zagłębie Lubin. Dolnośląskie derby zostaną rozegrane w sobotę, 14 września, o godz. 17.00.

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21-22 (8:10)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 10, Kucharska 2, Tomczyk, Janas, Wiertelak 2, Ivanović 3, Walczak, Koprowska 1, Despodovska 2, Mazurkiewicz, Wicik, Michalak 1

MKS: Sarnecka, Opelt – Joia 1 , Klonowska 6, Oreszczuk 2, Dorsz, Ciura 3, Sobecka 3, Belmas 4, Gajewska, Macedo 3.

O autorze