fbpx

Szczypiorniści WKS-u rozpoczynają domowe granie

Miesiące bez piłki ręcznej w hali Orbita dobiegają końca! W najbliższą niedzielę Śląsk Wrocław Handball rozegra swój pierwszy domowy mecz w nowym sezonie Ligi Centralnej! Rywalem wrocławian będzie inny czołowy zespół rozgrywek AZS AWF Biała Podlaska!

Pierwszy mecz nowego sezonu Ligi Centralnej wrocławscy szczypiorniści rozegrali tydzień temu, pokonując na wyjeździe Budnex Stal Gorzów Wielkopolski 28:27 (16:15). Oba zespoły są upatrywane w gronie faworytów do zajęcia czołowych miejsc w Lidze Centralnej, zatem nic dziwnego, że spotkanie nazwano hitem inauguracyjnej kolejki na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn!

I zgodnie z zapowiedziami należało ono do bardzo emocjonujących – wrocławianom kilkukrotnie udawało się odskoczyć na przewagę kilku bramek, jednak gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w samej końcówce meczu. Trzy punkty pojechały jednak do Wrocławia, a zwycięską bramkę zdobył nowy nabytek Śląska Handball – Szymon Famulski.

– Przede wszystkim w Gorzowie Wielkopolskim zafunkcjonowała nasza solidna gra w obronie – w szczególności w środkowym sektorze, gdzie wystąpił Tomasz Kołodziejczyk i Paweł Salacz. To wymusiło niecelne rzuty rywali lub piłki odbijała się od naszego bloku. W późniejszych fragmentach meczu wkradło się trochę nerwowości, ale udało się nam dowieźć korzystny rezultat – powiedział Kacper Bogudziński, rozgrywający Śląska Wrocław Handball.

Kacper Bogudziński, Szymon Famulski, Krzysztof Gądek, Jarosław Cepielik, Marcin Dytko, Jakub Adamek – to zawodnicy, którzy w najbliższą niedzielę będą mogli rozegrać swój pierwszy domowy mecz w barwach Śląska Wrocław Handball. Po rocznej przerwie swoje umiejętności w hali Orbita będzie mógł zaprezentować również Bartosz Markiewicz.

Bez wątpienia nadchodzący mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem rywalem wrocławian będzie inny zespół wymieniany w gronie drużyn liczących się w walce o czołowe lokaty w Lidze Centralnej. W pierwszej serii spotkań AZS-AWF Biała Podlaska pokonał Zagłębie Sosnowiec Handball Team 32:26 (15:16).

– To bardzo mocny rywal, który w poprzednim sezonie odgrywał ważną rolę w Lidze Centralnej! Wyróżnia ich to , że mają dużo utalentowanych zawodników i są znani z bardzo dobrej gry zespołowej – ocenił Kacper Bogudziński.

Początek arcyciekawie zapowiadającego się spotkania pomiędzy Śląskiem Wrocław Handball i AZS-em AWF Biała Podlaska został zaplanowany na niedzielę, na godzinę 16.00. Warto zaznaczyć, że wcześniej, bo o 12.00 na parkiet wybiegną Panie, które będą chciały powalczyć o pierwsze punkty w I lidze kobiet gr. B.

O autorze