fbpx

Szczypiorniści Śląska z piątym zwycięstwem w I lidze

Szczypiorniści Śląska Wrocław po ponad 3 tygodniach wrócili na I-ligowe parkiety. Wojskowi, zaliczyli udane spotkanie, pokonując na wyjeździe SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 32:25 (15:8). To już piąte zwycięstwo wrocławian w bieżących rozgrywkach. Najskuteczniejszym graczem zwycięskiej ekipy był Marcel Ungier, który zapisał na swoim koncie 9 bramek.

Warto przypomnieć, ze zawodnicy Śląska Wrocław nie grali na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn od 24 października. Ponad trzy tygodnie bez rozegranego meczu były spowodowane pozytywnymi wynikami na obecność COVID-19, a przymusowa przerwa w treningach trwała do 16 listopada.

Zwycięstwo nad Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie nie było zagrożone w żadnym momencie. Wrocławianie jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania odskoczyli rywalom na dystans siedmiu bramek, natomiast w drugiej części spotkania w zupełności kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

– Nie tylko ja, ale i cały zespół, nie mogliśmy się doczekać tego meczu. Z jednej strony każdy chciał zagrać, jednocześnie mając pewne obawy. Przed pierwszym meczem ligowym rozgrywana jest pewna liczba sparingów, natomiast w tym przypadku za nami był okres miesiąca bez rozegranego spotkania. Myślę jednak, że zdaliśmy ten egzamin – mówił klubowym mediom Sebastian Ziemiński, rozgrywający Śląska Wrocław.

Teraz przed Trójkolorowymi maraton spotkań z czołowymi zespołami I ligi mężczyzn gr. B. Pierwszy z nich już w najbliższy wtorek, a rywalem Śląska w Hali Orbita będzie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

SZCZYPIORNIAK GORZYCE WIELKIE – ŚLĄSK WROCŁAW 25:32 (8:15)

SZCZYPIORNIAK: Cieślak, Marciniak – Pernak 1, Piosik 1, Adamczak 3, Jaruzel, Aleks 1, Jedwabny 4, Przyszlak, K.Dutkiewicz 7, P.Dutkiewicz 8, Olszyna.

ŚLĄSK: Młoczyński, Galle – Ungier 9, Markiewicz 7, Wiewiórski 5, Burzyński 4, Cegłowski 2, Koprowski 2, Herudziński 1, Palica 1, Ziemiński, Marciniak, Mistak, Okapa, Salacz, Tkaczyk.

inf. prasowa

O autorze