Szczypiorniści Śląska wracają do hali Orbita

To znakomita wiadomość dla wszystkich sympatyków szczypiorniaka – a w szczególności dla tych, którzy kibicują wrocławskiemu Śląskowi. Piłkarze ręczni WKS-u swoje domowe spotkania będą rozgrywać w hali Orbita, mieszczącej się przy ul. Wejherowskiej – tej samej, gdzie na co dzień grają koszykarze Śląska, a także siatkarki #VolleyWrocław i siatkarze Gwardii Wrocław.

– Większa hala stanowi większe wyzwanie dla zespołu, bo na trybunach pojawi się więcej kibiców niż dotychczas. Ta hala jest wizytówką Wrocławia zaraz po hali Stulecia. Pierwsze mecze nie będą dla nas najłatwiejsze, ale nie obawiamy się tego wyzwania i z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz ligowy przed własną publicznością – mówi Sebastian Ziemiński, rozgrywający wrocławskiego zespołu.

Śląsk Wrocław wraca do Orbity po wielu latach przerwy. W poprzednim sezonie wrocławski zespół rozgrywał swoje ligowe mecze w hali AWF-u przy ul. Paderewskiego. Teraz przenosi się do bardziej prestiżowej hali, zatem robi zdecydowany krok w stronę odbudowy piłki ręcznej we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu powrócono do historycznej nazwy, byliśmy świadkami także transferów mających zagwarantować walkę o najwyższe lokaty na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn, a teraz przeniesiono się na obiekt, który jest sportową wizytówką Wrocławia.

Pierwszy mecz w hali Orbita piłkarze ręczni Śląska Wrocław rozegrają 7 października (środa), a ich rywalem będzie UKS Olimp Grodków.