fbpx

Szczypiorniści Śląska w najciekawszym starciu kolejki

WKS Śląsk - piłka ręczna

To będzie najciekawiej zapowiadające się spotkanie 16. kolejki Ligi Centralnej. Śląsk Wrocław Handball zagra o punkty w Zamościu z miejscową Padwą. Co ciekawe, podopieczni Bartłomieja Koprowskiego i Krzysztofa Mistaka notują serię 4 zwycięstw z rzędu, natomiast gospodarze w 5 ostatnich spotkaniach zdobyli 14 punktów! Początek sobotniego starcia o godzinie 18.00.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Hit 16. kolejki Ligi Centralnej Padwa Zamość – WKS Śląsk Wrocław

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Pierwsze spotkania Ligi Centralnej układają się po myśli zawodników Śląska Wrocław Handball, którzy pokonali w Hali Orbita Orlen Upstream SRS Przemyśl oraz Budnex Stal Gorzów Wielkopolski. Tydzień temu wrocławianie udali się do Białej Podlaskiej na spotkanie z miejscowym AZS-em AWF, który po pierwszej części rozgrywek plasował się na podium tabeli Ligi Centralnej. Zawodnikom Śląska Wrocław Handball nie przeszkodził fakt, że w drodze na wschód Polski awarii uległ ich autobus, a także kolejny, którym mieli przemieścić się na mecz, w związku z czym spotkanie musiało być przesunięte o godzinę. Udany debiut Kamila Ramiączka, skuteczne interwencje Marcina Dytko, a przede wszystkim bardzo dobra gra całego zespołu, spowodowały, że wrocławianie wywieźli z trudnego terenu trzy punkty.

– Sukces rodzi się w bólach. Najważniejsze, że pomimo tych wszystkich problemach z dotarciem na mecz, zdołaliśmy zachować koncentrację i zagraliśmy bardzo dobre zawody. Udało nam się wkomponować w zespół Kamila Ramiączka, który udowodnił, że będzie wartością dodatnią. Brawa dla całego zespołu, który pokazał, że potrafi w tej lidze namieszać – powiedział Bartłomiej Koprowski, trener Śląska Wrocław Handball.

W najbliższej kolejce zespół z Wrocławia czeka kolejny daleki wyjazd. Tym razem do Zamościa na mecz z tamtejszą Padwą. Sobotni rywal Śląska Wrocław Handball zajmuje wprawdzie 6. miejsce z 23 punktami, jednak w ostatnim czasie najlepiej spisuje się ona spośród drużyn występujących w Lidze Centralnej. Gospodarze sobotniego spotkania w 5 ostatnich meczach zdobyli 14 punktów. Podopieczni Bartłomieja Koprowskiego i Krzysztofa Mistaka notują serię 4. zwycięstw z rzędu, więc będzie to najciekawsze spotkanie szesnastej serii Ligi Centralnej.

W weekend grają także szczypiornistki Śląska

Na parkiet po 2-tygodniowej przerwie powrócą natomiast zawodniczki Śląska Wrocław Handball, które w sobotę, o godzinie 16.00, rozegrają kolejne spotkanie w wielofunkcyjnej hali AWF-u. Tym razem ich rywalem będzie KS Cracovia 1906. Piłkarki ręczne ze stolicy województwa dolnośląskiego mają za sobą udane rozpoczęcie rundy rewanżowej I ligi kobiet gr. B. Na start 2023 roku udało im się pokonać przed własną publicznością zespół z Kalisza, będący liderem tabeli, natomiast dwa tygodnie później pokazać się z dobrej strony na tle 3. zespołu rozgrywek – SPR Sośnicy Gliwice. KS Cracovia 1906 zgromadziła do tej pory dziesięć punktów i traci dwa oczka do Śląska Wrocław Handball.

Hit 16. kolejki Ligi Centralnej Padwa Zamość – WKS Śląsk Wrocław Handball rozpocznie sie w sobotę, 18 lutego, o godzinie 18.00.

Czytaj także: