fbpx

Szczypiorniści Śląska podejmą ekipę z Przemyśla

Orlen Upstream SRS Przemyśl to pierwszy domowy rywal piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław Handball w 2023 roku. Niedzielny mecz zbiega się z wyjątkowym wydarzeniem – 31 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego dla kibiców zostało przygotowanych kilka niespodzianek.

Liga Centralna powraca do gry po ponad czterdziestu dniach przerwy, a zespołom do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie w pierwszej rundzie rozgrywek. Pierwsze miejsce po dwunastu rozegranych kolejkach zajmuje Handball Stal Mielec, która zgromadziła trzydzieści punktów. Na podium znajdują się jeszcze zespoły AZS-AWF Biała Podlaska oraz KPR-u Legionowo. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Śląsk Wrocław Handball, który zdobył do tej pory dwadzieścia punktów. Dolnośląski zespół występujący na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn będzie chciał również poprawić bilans spotkań rozgrywanych w Lidze Centralnej.

– W 2022 roku spotkania u nas kończyły się zmiennym szczęściem. W 2023 rok będziemy chcieli wejść z mocnym przytupem i pokazać, że warto przychodzić na mecze piłki ręcznej do Hali Orbita – powiedział Bartłomiej Koprowski.

W sparingach rozgrywanych w poprzednim tygodniu zawodnicy prowadzeni przez Bartłomieja Koprowskiego oraz Krzysztofa Mistaka pokonali Siódemkę Miedź Huras Legnica oraz SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Wcześniej wrocławianie pokazali się z dobrej strony na tle Gwardii Opole (przegrana różnicą sześciu bramek dop. DO) oraz pokonali u siebie MKS Wieluń i Siódemkę Miedź Huras Legnica.

– Po pięciu rozegranych sparingach jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Widać, że zawodnicy są głodni ligowych emocji. Mam nadzieję, że dobre występy w sparingach, potwierdzimy również w spotkaniu z Orlen Upstream SRS-em Przemyśl. Jesienią zabrakło nam zimnej krwi. W zespole widać powiew nowej energii. W każdym spotkaniu będziemy chcieli grać o zwycięstwo, bo jeszcze mamy o co walczyć w Lidze Centralnej – zapowiedział Bartłomiej Koprowski, trener Śląska Wrocław Handball.

Dzięki współpracy z z Amber Music & Sport Management oraz Events Factory gościem specjalnym niedzielnego spotkania będzie Skolim! Król Latino, wokalista, aktor – serialowy Patryk z Barw Szczęścia! Twórca takich hitów jak: Wyglądasz Idealnie, Kiss Me Baby i innych, które biją rekordy wyświetleń na platformie Youtube! W przerwie meczu przygotowana dla kibiców została kolejna niespodziankę – do wygrania będą trzy podwójne zaproszenia na  Winter Hip Hop Festival 023’ Tour! Podczas meczu będziecie mogli wrzucić datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zbierane przez Sztab numer 2995.