fbpx

Suchecki mistrzem Polski, Szponder wicemistrzem młodzików w zapasach

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach bardzo dobrze spisali się przedstawiciele WKS Śląska Wrocław. Jakub Suchecki wywaczył tytuł mistrza Polski, z kolei Olivier Szponder uplasował się na drugim miejscu podium.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach przez trzy dni rozgrywane były w Raciborzu. O tytuł najlepszych w swoich kategoriach wagowych mierzyło się 232 zawodników, reprezentujących 50 klubów. W klasyfikacji generalnej WKS uplasował się na piątej pozycji.

Indywidualnie zapaśnicy Śląska wypadli jeszcze lepiej. Wspomnieni wcześniej Jakub Suchecki, startujący w kategorii 48 kg, wywalczył tytuł mistrza kraju, a Olivier Szponder w kategorii 52 kg został wicemistrzem Polski.

Z kolei niewiele do podium zabrakło Markowi Szałeckiemu (68 kg), który ostatecznie zajął 5. miejsce.