fbpx

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk dla Kombatantów i Sybiraków

Stowarzyszenie kibiców “Wielki Śląsk”, przy współpracy z Fundacją “Wspólnota Pokoleń”, odwiedziło w środę, 3 czerwca, blisko 130 Kombatantów i Sybiraków zamieszkujących nasze miasto.

Jeżeli ktoś myślał, że po akcjach pomocy dla placówek medycznych, kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu “Wielki Śląsk”, zwolnią tempo, ten był w wielkim błędzie. Kibice WKS-u po wsparciu medyków, tym razem skupili swoje działania wokół grupy największego ryzyka zakażenia koronawirusem, czyli osób starszych. Ze względu na swoje możliwości, a także patriotyczną postawę, którą prezentuje „Wielki Śląsk”, fani WKS-u skupili się na wrocławskich Kombatantach i Sybirakach.

– Podpisaliśmy porozumienie z Fundacją “Wspólnota Pokoleń” i będziemy dowozić posiłki dla Kombatantów oraz Sybiraków. Nasi bohaterowie ze względu na podeszły wiek są w największej grupie ryzyka. Właśnie u takich osób w przeciwieństwie do ludzi młodych objawy COVID-19 występują w najostrzejszej formie. Dzięki naszej pomocy Kombatanci i Sybiracy dostaną posiłki na cały tydzień, przez co będą mogli ograniczyć przebywanie w większych skupiskach ludzi, gdzie mogliby się zarazić. Będziemy wozić dla nich darmowe posiłki na terenie Wrocławia i okolic. Łącznie mamy wytypowanych 130 osób, które zamieszkują Wrocław oraz obrzeża miasta. Dla nas kibiców Śląska, którzy nigdy nie kryli się ze swoim patriotyzmem to doskonała okazja by pokazać, że to co głosimy od lat nie są tylko puste słowa” – powiedział Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk.

Kibice Śląska od momentu nawiązania współpracy, ruszyli z przygotowaniami. Tutaj ważną kwestią była logistyka. Każda z zainteresowanych osób wybierała lokalizacje, w których zamierzała się pojawić z posiłkiem.

Pierwszy objazd, w którym Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk wzięło udział, miał miejsce w pierwszą środę czerwca. Z samego rana prężna grupa kibiców podzielona na kilkuosobowe zespoły, otrzymała swoje paczki i natychmiast ruszyła w miejsca, które wcześniej sobie przydzielili. Działając w grupach fani Śląsk cały czas byli ze sobą w kontakcie, przekazując sobie postępy ze swoich rejonów Wrocławia.

Kibice ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk jadąc pod kolejny adres, byli jeszcze bardziej naładowani do działania. Wszystko dlatego, że każde, choć chwilowe spotkanie, było przepełnione szczerymi emocjami i wzajemnymi podziękowaniami. Fanom dziękowano za przywiezienie posiłków, a kibice dziękowali za walkę o wolność i o to abyśmy mogli być dumnymi Polakami.

Warto dodać, że kibice Śląska działają wspólnie z Wojskami Obrony Terytorialnej. „Wielki Śląsk” rozwozi posiłki w tygodniu, a „Terytorialsi” w weekendy.

Dla nas Ludzi ze Śląska najważniejsza jest Polska!

Cześć i Chwała Bohaterom!