fbpx

Stanisław Szewczyk zostaje na pokładzie Gwardii

Stanisław Szewczyk to drugi z członków sztabu szkoleniowego, który pozostaje na kolejny sezon w KFC Gwardii Wrocław. Asystent i statystyk w gwardyjskim klubie funkcjonuje od 2016 roku. To kolejne potwierdzenie, że w stolicy Dolnego Śląska można znaleźć stabilizację oraz miejsce do zawodowego rozwoju.

– Przekonał mnie ciekawy pomysł na drużynę, którą razem z trenerem Janczakiem, zaczęliśmy od pewnego czasu układać. Duża w tym rola dyrektora sportowego, Pawła Siezieniewskiego oraz zarządu, który podejmował decyzje, spoglądając w budżet. Zespół będzie ciekawy. Osobiście cieszę się, ze będę miał dalszą okazję do rozwoju. W sezonie 2019/20 skupiłem się wyłącznie na pracy z pierwszym zespołem. We wcześniejszych latach nie mogłem sobie pozwolić na taki luksus. Statystyka w siatkówce to bardzo czasochłonna sprawa, tym lepiej dla mnie, że nadal mogę się jej poświęcać. Nie zamykając przy tym kwestii związanych z obowiązkami asystenta trenera. Drużynowo chciałbym, żebyśmy zrobili kolejny krok w stronę celu, zakładanego na trzy lata. Mamy przed sobą jeszcze dwa z nich – mówi Szewczyk. 

Asystent i statystyk KFC Gwardia w gwardyjskich barwach pracuje od sezonu 2016/17. Zaczynał jeszcze na poziomie drugoligowym, zajmując się głównie statystyką. W kolejnych latach Szewczyk był również trenerem grup młodzieżowych oraz kierownikiem siatkarskiej sekcji GWR. Od poprzedniego sezonu został jednak wcielony wyłącznie do obowiązków przy pierwszoligowcach. Stając się istotnym elementem w sztabie trenera Krzysztofa Janczaka.

– Staszek to młody i ambitny trener, który robi coraz większe postępy. Ma wiedzę i sądzę, że gdyby nie kwestia wieku, mógłby już pracować na pierwszoligowym poziomie w roli trenera. W trakcie naszej współpracy dużo rozmawiamy o przebiegu treningu oraz poszczególnych systemach, w których funkcjonuje drużyna. Do tego odprawy, statystyka, czyli cenne informacje, na które możemy z jego strony liczyć. A tak na marginesie, to spokojny, skromny facet, który cały czas chce się szkolić – dodaje pierwszy trener KFC Gwardia.   

Szewczyk to szósta karta odkryta podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. W sztabie KFC Gwardia będą trener Krzysztof Janczak oraz asystent i statystyk, Stanisław Szewczyk. Do tego środkowy Arkadiusz Olczyk oraz przyjmujący Krzysztof Gibek. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat i atakujący Damian Wierzbicki.