Sparta zaczyna walkę o brązowy medal

Już dziś, 9 października, żużlowcy Sparty Wrocław rozpoczną dwumecz, który wyłoni brązowego medalistę mistrzostw Polski PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia o godzinie 18.00 rozpoczną batalię z Falubazem Zielona Góra. Piatkowe starcie zostanie rozegrane na wyjeździe.

Co ciekawe, w awizowanym składzie na piątkowe spotkanie z Falubazem znalazł się Tai Woffinden, ale przesądzone jest, że Brytyjczyka z powodu kontuzji w tym meczu na pewno zabraknie. Tym samym Sparta skorzysta z zastępstwa zawodnika za jednego z liderów. Wydaje się, że wrocławianie wpiszą w to miejsce “gościa” Chrisa Holdera. Już wcześniej było przesądzone, że w składzie nie znajdzie się Maksym Drabik.

Wielu ekspertów zastanawia się, czy tak osłabiona Sparta będzie w stanie sprzeciwstawić się dobrze radzącej sobie w ostatnim czasie zielonogórskiej drużynie. Tym bardziej, że nie wiadomo co z Glebem Czugunowem, który w ostatnim starciu ze Stalą narzekał na kłopoty zdrowotne.

W ekipie gospodarzy – Falubazu – pozostaje do rozwiązania jedna zagadka. Czy w składzie znajdzie się Antonio Lindbaeck. Wielu ekspertów sugeruje, że Szweda zastapi “gość” Rohan Tungate.

Początek piątkowego meczu Falubazu Zielona Góra ze Spartą Wrocław o godzinie 18.00. Transmisja na antenie Eleven Sport 1.