fbpx

Sparta podejmie ROW Rybnik

Już dziś na Stadionie Olimpijskim wrocławska Sparta podejmie ekipę ROW-u Rybnik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Przed tygodniem PGE Speedway Ekstraliga nieco wyhamowała, ale już wraca na pełne obroty i to od razu w stolicy Dolnego Śląska, gdzie Sparta zmierzy się z 7. ekipą bieżącego sezonu – ROW-em Rybnik. Dzisiejszy rywal wrocławian zgromadził na swoim koncie zaledwie 2 punkty, odnosząc 1 zwycięstwo i ponosząc aż 5 porażek. Wrocławianie piastują pozycję numer 5, zapisując na swoim koncie 5 oczek – 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki.

Co ciekawe, w składzie gości trener Kędziora postawił na Troya Batchelora. Australijczyka tym sezonie w PGE Ekstralidze jeszcze nie oglądaliśmy, zatem piątkowy występ może być jego tegorocznym debiutem w PGE Ekstralidze. Z kolei w awizowanym składzie wrocławian znalazł się Mateusz Panicz, choć wydaje się, że jego miejsce może zastąpić gość z Torunia w postaci Chrisa Holdera.

Przypomnijmy, że rozegranie dzisiejszego spotkania stało pod znakiem zapytania w związku z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa jednej osoby z parku maszyn, która przebywała tam w trakcie meczu ROW Rybnik – Unia Leszno. Jednak po przebadaniu pozostałych osób, okazało się, że nikt inny nie został zarażony, w związku z czym na kwarantannę wysłono tylko mechanika rybnickiej drużyny, a resztę dopuszczono do rozgrywek.

Początek dzisiejszego spotkania na Stadionie Olimpijskim zaplanowano na godzinę 18.00, a nic nie wskazuje na to, aby warunki atmosferyczne miały zakłócić jego przebieg.

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Awizowane składy

fot. wts.pl