fbpx

Sparta o punkty powalczy w Częstochowie

W niedzielę, 28 czerwca, wrocławska Sparta rozegra spotkanie w ramach 3. rundy PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia o kolejne oczka w tabeli powalczą w Częstochowie, z miejscowym Włókniarzem!

Wiele na to wskazuje, że dzisiejsze starcie Eltrox Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław, które zakończy ściganie w ramach 3. kolejki PGE Ekstraligi, przysporzy kibicom czarnego sporu wielu emocji! Naprzeciw siebie staną dwie ekipy, które w trwających rozgrywkach mają w planach wywalczenie złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski!

Częstochowianie jeżdżą wręcz wzorowo, dwukrotnie triumfując w bieżącej kampanii – najpierw 53:37 z GKM Grudziądz, a następnie 59:31 z Falubazem Zielona Góra. Z kolei wrocławianie w pierwszej potyczce rozgomili 55:35 Motor Lublin, ale w drugiej rundzie przegrali w Lesznie z miejscową Unią 37:53 – co pokazuje, że przed podopiecznymi Dariusza Śledzia jeszcze ogrom pracy.

Interesująco zapowiadają się biegi numer: 7 (Woffinden vs Madsen), 9 (Madsen vs Drabik), 10 (Lindgren vs Woffinden), 11 (Madsen vs Drabik) i 13 (Woffinden vs Doyle). Wierzymy jednak, że wszystkie potyczki będą niezwykle emocjonujące!

Początek spotkania o godzinie 19.15. Transmisja w nSport.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa:

9. Leon Madsen
10. Rune Holta
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Jason Doyle
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Betard Sparta Wrocław:
1. Maksym Drabik
2. Max Fricke
3. Maciej Janowski
4. Daniel Bewley
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Przemysław Liszka