fbpx

Sparingowe zwycięstwo Śląska z Polonią

Bargiel rezerwy Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław pokonał w meczu sparingowym Polonię Bystrzyca Kłodzka 2:1. WKS w towarzyskim spotkaniu z okazji 70-lecia klubu z Bystrzycy Kłodzkiej reprezentowali głównie młodzi zawodnicy na co dzień grający w drugoligowych rezerwach. Bramki dla Śląska strzelili Michał Dryja i Przemysław Bargiel.

Spotkanie w Bystrzycy Kłodzkiej odbyło się z okazji 70-lecia Polonii i było jednym z głównych punktów organizowanych w sobotę uroczystości. Mecz rozgrywano w systemie 2 x 30 minut, a ze strony Śląska w rywalizacji wzięli udział głównie młodzi zawodnicy występujący w drugoligowych rezerwach. Wrocławska młodzież była wsparcia doświadczonym Mariuszem Pawelcem czy Hubertem Muszyńskim.

Pierwsza bramka w meczu padła w 25. minucie, a wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy, Filip Kozłowski. Napastnik wykorzystał błąd wrocławskiej defensywy, znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Głogowskim i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Radość miejscowych z prowadzenia nie trwała jednak długo. Kuba Lizakowski otrzymał znakomite prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a z bliska formalności dopełnił Michał Dryja. Wynik sobotniego pojedynku, toczonego w bardzo przyjacielskiej atmosferze, ustalił w drugiej połowie Przemysław Bargiel. Pomocnik został obsłużony podaniem z głębi pola, a w sytuacji sam na sam uderzył bardzo precyzyjnie. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę wygranej.

Występująca w klasie okręgowej Polonia pokazała się na tle drugoligowego rywala z niezłej strony. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu. A z okazji okazałego jubileuszu 70-lecia – wszystkiego dobrego!


Polonia Bystrzyca Kłodzka – Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)

Bramki:
1:0 Filip Kozłowski 25′
1:1 Michał Dryja 26′
1:2 Przemysław Bargiel 38′

Polonia: Ziarko – Truszczyński, Łukaszczuk, Kozieł, Pasternak, Wojtyła, D.Zaborowski, Ruczaj, Dymek, Kozłowski, Zarówny oraz Szczepański, Palka, Jaworski, Mulski, P.Zaborowski, Gacek, Bodzioch, Salitra, Dymek, Sobański, Chrząszcz, Bielański, Targosz.

Śląsk: Głogowski – Lizakowski (45′ Lipiński), Caliński (45′ Goszczyński), Muszyński, Pawelec, Wypart – Bargiel, Młynarczyk – Konstanty (45′ Krawczuk), Dryja, Lisowski (45′ Sikora).

Grano 2 x 30 minut.

Źródło: slaskwroclaw.pl