fbpx

Sparing piłkarek Śląska przy Oporowskiej

Po raz pierwszy na legendarnym stadionie przy ul. Oporowskiej zagra drużyna kobiet Śląska Wrocław. Piłkarki WKS-u w sobotnim, sparingowym spotkaniu, zmierzą się z wicemistrzyniami Polski Czarnymi Sosnowiec.

Do startu rozgrywek Ekstraligi pozostają już tylko dwa tygodnie, więc sobotni mecz – zwłaszcza z tak silnym przeciwnikiem – będzie bardzo ważnym sprawdzianem dla podopiecznych trenera Piotra Jagieły.  

We wcześniejszych sparingach podczas przygotowań do nowego sezonu zawodniczki Śląska zanotowały porażkę i zwycięstwo. Trójkolorowe mają za sobą starcia z ROW-em Rybnik (0:1) oraz Rolnikiem Biedrzychowice-Głogówek (4:0). Spotkanie z Czarnymi będzie trzecim sprawdzianem formy WKS-u. 

Zawodniczki od ponad miesiąca przygotowują się do rozpoczęcia ligowych zmagań. Pierwsza kolejka Ekstraligi Kobiet dla Śląska Wrocław rozpocznie się od wyjazdowego meczu z drużyną z Rybnika, który wyznaczono na 8 lub 9 sierpnia. Domowe spotkania naszych dziewczyn będzie można obejrzeć na boisku hotelu GEM, położonym przy ul. Mianowskiego 2b. Pierwsze z nich odbędzie się 15/16 sierpnia z TME Grot SMS Łódź. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Śląska do przybycia na stadion przy ul. Oporowskiej. Wstęp na mecz będzie bezpłatny! Widzimy się w sobotę o godz. 14 na Oporowskiej 62!

źródło: slaskwroclaw.pl