fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Sobotnie zwycięstwa UKS i Śląska

Za nami niezwykle emocjonujące pojedynki w wykonaniu szczypiornistów UKS GOKiS Kąty Wrocławskie i Śląska Wrocław – co najważniejsze, oba zwycięskie!

Tradycyjnie nie brakowało emocji w meczu wrocławskich piłkarzy ręcznych! Wojskowi prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, ale WKS Grunwald Poznań był naprawdę blisko odrobienia strat. Na szczęście wrocławianie w końcówce pojedynku przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i odnieśli kolejny triumf na zapleczu PGNiG Superligi.

Gracze ze stolicy Dolnego Śląska z bilansem 8 zwycięstw i 2 porażek w ligowej stawce piastują drugą pozycję, tracąc do liderującej Siódemki Miedź Legnica 2 oczka.

WKS Grunwald Poznań – WKS Śląsk Wrocław 26:29 (11:16)

Ślask: Młoczyński, Galle, Letki- Burza 1, Mistak 4, Markiewicz 10, Koprowski, Wiewiórski 5, Tkaczyk 4, Ziemiński, Salacz 1, Cegłowski 4, Herudziński, Marciniak, Palica, Ungier.

Emocji dostarczyli także szczypiorniści UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. W środę gracze UKS-u pokonali na wyjeździe UKS Olimp Grodków, a w sobotę potwierdzili swoją dobrą dyspozycję, zwyciężając w domowym spotkaniu z MKS-em Real-Astromal Leszno 19:18, choć do przerwy to rywale prowadzili 9:7.

Piłkarze ręczni UKS-u zapisali tym samym na swoim koncie czwarte zwycięstwo w trwającej kampanii I ligi grupy B i z dorobkiem 11 oczek zajmują 7. miejsce w ligowej stawce.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Real-Astromal Leszno 19:18 (7:9)

UKS: Kołodziejczyk 5, Kuźbiński 3, Wróblewski 3, Wysocki 3, Żubrowski 2, Batura 1, Łuczak 1 Massopust 1