fbpx

SMS PZPS III Spała-KFC Gwardia Wrocław: zwycięski start Gwardii w PP

KFC Gwardia pokonała w wyjazdowym meczu SMS PZPS III Spała 3:1. Dla wrocławian był to pierwszy mecz w Pucharze KRISPOL 1. Ligi.

Zdecydowanym faworytem środowej rywalizacji w Pucharze Polski był zespół Gwardii, choć trzeba pamiętać, że takie rozgrywki zawsze rządzą się swoimi prawami, dlatego każdy mecz przynosi sporo emocji. Nie inaczej było tym razem. Trzecia drużyna SMS, która na co dzień występuje na II-ligowym poziomie, w pierwszych trzech setach grała jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem.

Pierwsze dwa sety Gwardia wygrała odpowiednio 25:23 i 25:20. Walka i zaangażowanie towarzyszyły siatkarzom ze Spały od początku meczu, dlatego mimo przegranych dwóch partii nie ustępowali zbyt wiele poziomem od wrocławian. Zwieńczeniem dobrej postawy SMS-u był trzeci set, który został wygrany przez gospodarzy 25:22.

Czwarta odsłona pokazała jednak różnice między obydwoma zespołami. Gwardia zagrała zdecydowanie i skutecznie, a miejscowi wydawali się bardzo zagubieni, przegrywając w tej partii 15:25, a w całym meczu 1:3.

Kolejnym rywalem Gwardii w rozgrywkach Pucharu KRISPOL 1. Ligi będzie zwycięzca pary Lechia Tomaszów Mazowiecki – Mickiewicz Kluczbork. Dopiero w przypadku wygrania dwóch następnych spotkań Gwardia awansuje do ćwierćfinału PP. Tam do dwóch drużyn z niższych lig dołączy sześć ekip najwyżej sklasyfikowanych w PlusLidze.

SMS PZPS III Spała-KFC Gwardia Wrocław 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 15:25)