fbpx

Słobodzian odchodzi ze Śląska. Mikołajczak nowym kierownikiem

Po sezonie 2021/2022 ze Śląskiem Wrocław żegna się Zbigniew Słobodzian, który przez ostatnie lata pełnił funkcję kierownika drużyny. Jego miejsce zajmie dotychczasowy asystent Szymon Mikołajczak.

Zbigniew Słobodzian w Śląsku Wrocław pracował w sumie niemal 14 lat. Najpierw w okresie 2003-2014 (z krótką przerwą), a następnie od stycznia 2019 roku aż do końca sezonu 2021/22. Jako członek sztabu I zespołu doświadczył wielkich sukcesów, z mistrzostwem, wicemistrzostwem i Superpucharem Polski na czele, jak i pracował z równie dużym zaangażowaniem, mierząc się z wieloma trudnościami, gdy WKS występował w III lidze. W roli kierownika drużyny reprezentował klub również w wielu meczach europejskich pucharów – eliminacjach Ligi Mistrzów, Ligi Europy, czy Ligi Konferencji Europy.

– Przeżyłem z tym klubem naprawdę dużo, poznałem wielu wyjątkowych ludzi i z pewnością nie jest łatwo się rozstać. Byłem ze Śląskiem w trzeciej lidze, cieszyłem się z mistrzostwa Polski – to wszystko wspomnienia, które zostaną w mojej pamięci na zawsze. Dziękuje wszystkim, z którymi mogłem dzielić te chwile – piłkarzom, pracownikom, trenerom, prezesom oraz oczywiście kibicom. Życzę powodzenia Śląskowi w kolejnych sezonach oraz trzymam kciuki za Szymona Mikołajczaka w roli kierownika pierwszej drużyny – mówi Zbigniew Słobodzian.

Nowym kierownikiem I drużyny został dotychczasowy asystent kierownika, Szymon Mikołajczak.

źródło: slaskwroclaw.pl

O autorze