fbpx

Ślęza Wrocław zdobywa Puchar Polski. Śląsk II rozgromiony!

To być iście wrocławski finał. O triumf w Okręgowym Pucharze Polski mierzyły się ze sobą drużyny Ślęzy oraz rezerw Śląska. Znakomitą dyspozycją wykazali się ci pierwsi, którzy wykorzystując błędy w obronie WKS-u, rozgromili podopiecznych Piotra Jawnego 3:0 i zwyciężyli w całym turnieju!

Finałowe spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco i wyrównanie. We wcześniejszych fazach zarówno Ślęza, jak i Śląsk II radziły sobie nadspodziewanie dobrze, raz za razem eliminując swoich przeciwników. Półfinałowe spotkania wygrane przez Ślęzę 7:0 oraz Śląsk II 4:1, dawały jasny sygnał, że w środowy wieczór w Centrum Kłokoczyce kibice nie będą zawiedzeni. Jak się później okazało, zawiedzeni nie byli wyłącznie fani Ślęzy, która już od początku spotkania mocno zaznaczyła, że gra u siebie.

Podopieczni Grzegorza Kowalskiego praktycznie przez całą pierwszą połowę kontrolowali przebieg rywalizacji, obnażając błędy Śląska, który totalnie był zagubiony w obronie. Choć długo Ślęzie zajęło umieszczenie piłki w siatce, tuż przed przerwą, a dokładnie w 42. minucie, futbolówka znalazła się w sieci za sprawą celnego strzału głową Macieja Tomaszewskiego.

Drugie 45 minut spotkania to kolejne zmasowane ataki Ślęzy. Gracze rezerw Śląska wydawali się bardzo zagubieni, szczególnie w obronie, gdzie zaczęli popełniać proste błędy. Te, najpierw w 53. minucie po zabójczym kontrataku wykorzystał Kornel Traczyk, a w 67. minucie, tuż po wejściu na murawę, Piotr Kotyla, który tym samym zaliczył wejście smoka! Choć w kolejnych minutach Ślęza nie przestawała atakować, więcej bramek w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy!

Tym samym gracze Ślęzy Wrocław po derbowym finałowym starciu sięgnęły po Okręgowy Puchar Polski! Gratulujemy!

W półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski podopieczni Grzegorza Kowalskiego zmierzą się z Polonią-Stal Świdnica!

Ślęza Wrocław – Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Bramki: Tomaszewski 42, Traczyk 54, Kotyla 67

Ślęza Wrocław: 12. Zabielski – 5. Stempin, 23. Tomaszewski, 22. Muszyński, 16. Dyr – 15. Bialik, 17. Olejniczak, 19. Stępień, 6. Pisarczuk, 11. Traczyk – 10. Guilherme 

Śląsk II Wrocław: 27. Korytkowski – 31. Caliński, 34. Kucharczyk (k), 21. Wiech, 29. Wypart – 24. Krocz, 28. Szymański (58′ Jarzębowski), 10. Młynarczyk, 7. Kotowicz – 18. Mamis (45′ Michalski), 20. Dryja