fbpx

Ślęza Wrocław w finale regionalnego Pucharu Polski

Za nami półfinałowe rozstrzygnięcie w ramach regionalnego Pucharu Polski. Miło nam poinformować, że Ślęza Wrocław w wyjazdowym spotkaniu pokonała 3:1 Polonię-Stal Świdnica i zameldowała się w wielkim finale.

Półfinałowe starcie bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Ślęzy, którzy już po 12. minutach prowadzili z miejscowymi 2:0. Najpierw, w 6. minucie futbolówkę do siatki skierował Bialik, a niespełna 6 minut później piłkę na wapnie ustawił Pisarczuk i nie dał golkiperowi przeciwników najmniejszych szans.

Wrocławianie starali się kontrolować przebieg spotkania, ale w pierwszej odsłonie nie potrafili już skierować piłki do siatki. Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zmasowanie atakowali bramkę gości, jednak bardzo czujnie na lini bramkowej spisywał się Zabielski. Kiedy wydawało się, że miejscowi w końcu poślą futbolówkę do sieci, zrobili to wrocławianie! 8 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 3:0 podwyższył Niewiadomski, który znakomicie wykończył kontrę podopiecznych Grzegorza Kowalskiego.

Niewielką rysę na wyniku zostawił Edil, który już w doliczonym czasie gry, a dokładnie w 94. minucie wykorzystał rzut karny. i tym samym ustalił rezultat meczu.

Witamy w finale Regionalnego Pucharu Polski!

Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)

Bramki: Bialik 6, Pisarczuk 12, Niewiadomski 82 – Edil 90+4

Polonia-Stal: B. Kot – Kozachenko, Edil, Orzech, Paszkowski, Sowa, Borowy, Myrta, Szuba, Chajewski, Krakowski

Ślęza: Zabielski – Pisarczuk, Tomaszewski, Muszyński, Dyr, Olejniczak, Bohdanowicz, Bialik, Stępień, Traczyk, Guilherme.