fbpx

Ślęza przenosi się do nowego kompleksu na wrocławskich Kłokoczycach

Już w styczniu pełną parą wystartuje kompleks na wrocławskich Kłokoczycach, jakiego w historii Wrocławia jeszcze nie było. Już od nowego roku to właśnie tam będzie się mieścił nowoczesny dom Ślęzy Wrocław.

Prace budowlane trwały przez ponad pół roku, konstrukcja kompleksu piłkarskiego realizowana była przez świdnicką firmę Dabro Bau. Nawierzchnia na wszystkich boiskach to najwyższej jakości trawa od renomowanego producenta Field Turf. Sztuczna trawa od Field Turf służy setkom mniejszych i większych aren: od boisk lokalnych szkół, przez duże stadiony wielkich uniwersytetów po obiekty klasy światowej. Na trawie Field Turf grają zespoły NFL – między innymi New England Patriots czy Detroit Lions, a także MLS – Portland Timbers oraz Seattle Sounders. A od wiosny także piłkarze Ślęzy Wrocław, ale nie tylko.

Największy balon w kraju!

Najnowocześniejszy kompleks piłkarski we Wrocławiu składa się z czterech części. Nad wszystkimi górować będzie pierwsza z nich, wielkie boisko pokryte balonem od firmy Tilea. Jest to największa tego typu konstrukcja w Polsce. Jej wykonanie różni się od innych przede wszystkim tym, że, w przeciwieństwie do innych balonów, te od Tilei mają podwyższony sufit w newralgicznych miejscach  – nad bramkami. Dzięki temu zawodnicy z łatwością będą w stanie wykonywać rzuty rożne i posyłać wysokie dośrodkowania z bocznych sektorów boiska. W porównaniu do pozostałych typów powłok, nowoczesne konstrukcje Tilei zapewniają o 50 proc. lepsze zachowanie ciepła, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w miesiącach zimowych.

– Przy takiej inwestycji nie ma miejsca na półśrodki i tymczasowe rozwiązania. Chcemy zapewnić wszystkim użytkownikom naszego kompleksu piłkarskiego możliwie jak najlepsze warunki do grania – u nas mają się czuć komfortowo od przyjazdu na obiekt, przez wyjście na murawę, po opuszczenie budynku klubowego. Oszczędność na materiale bądź nawierzchni w momencie budowy będzie oznaczała dodatkowe koszty w przyszłości, bowiem słabej jakości sprzęt i materiał po chwili będzie trzeba wymienić. W przypadku Kłokoczyc wszystko ma służyć nam na lata – mówi prezes zarządu Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro.

Pod balonem do dyspozycji będzie aż siedem boisk o wymiarach 20×40 metrów, każde dostępne do wynajmu przez siedem dni w tygodniu – od samego rana, do późnych godzin wieczornych. Cały obiekt został oświetlony energooszczędnymi lampami o mocy 300 luksów dla dodatkowego komfortu grania.

Nowoczesny dom seniorów i młodzieżowców

Druga część to pełnowymiarowy obiekt, którego głównym przeznaczeniem będą mecze piłkarzy Ślęzy Wrocław w rozgrywkach ligowych. Także i on będzie miał sztuczną nawierzchnię, która dopuszczana jest również na wielu szczeblach piłkarskiej piramidy. Stadion na Kłokoczycach spełni wszystkie wymagania licencyjne na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju.

To oznacza, że po wielu latach skończy się tułaczka żółto-czerwonych, którzy w ostatnich sezonach grali na Zakrzowie, przy ul. Wróblewskiego, na obiekcie Śląska przy Oporowskiej 62 czy nawet w Oławie. Jesień podopieczni Grzegorza Kowalskiego zakończyli na „Oławce”, wiosnę mogą rozpocząć już u siebie. Murawa centralna będzie służyć także drużynom młodzieżowym Akademii Piłki Ślęzy Wrocław. Oni również nie mieli swojego stałego domu, podobnie jak i seniorzy korzystali z gościnności różnych obiektów we Wrocławiu.

Wraz z konstrukcją oświetlenia mecze będzie można rozgrywać o późniejszych godzinach. Docelowo obiekt pomieści niecały 1000 kibiców, trybuna ma też być zadaszona.

Komfort grania i oglądania

Balon i stadion odkryty przedzielać będzie budynek klubowy. Oczywiście dla wszystkich użytkowników dostępne będzie pełne, nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne pozwalające wygodnie przygotować się do gry i odświeżyć się po jej zakończeniu. Z obu płyt do budynku będzie zaledwie kilka kroków, co jest niezwykle istotne po intensywnym wysiłku.

W budynku powstanie także pomieszczenie będące miejscem, w którym na ekranach wyświetlane będą obrazy z boisk pod balonem. Wszystko za sprawą kamer, transmitujących na żywo każde zagranie. To bardzo duże udogodnienie dla rodziców, którzy w komfortowych warunkach będą mogli obejrzeć swoje pociechy podczas turniejów czy meczów towarzyskich. Naturalnie, budynek będzie pełnił również rolę siedziby władz klubu.

Centrum sportu dla każdego

Ostatnią z części budowy będą dwa orliki, które wciąż są w trakcie konstrukcji. Ich wymiary to 26×52 metry, także i one mają sztuczną murawę oraz oświetlenie. Każda z części kompleksu piłkarskiego będzie przede wszystkim domem dla zawodników Ślęzy Wrocław oraz Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław.

W żadnym wypadku nie wyklucza to jednak możliwości wynajmu obiektu przez inne kluby sportowe w stolicy Dolnego Śląska i okolicach, czy też przez osoby prywatne. Wręcz przeciwnie – kompleks piłkarski na Kłokoczycach jest do dyspozycji każdego, kto będzie chciał z niego skorzystać. Z założenia bowiem, oprócz domu Ślęzy, Kłokoczyce mają być także domem wszystkich wrocławian. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas organizowane będą różnego rodzaju wydarzenia, z ligą drużyn amatorskich na czele.

– Drzwi naszych obiektów są otwarte dla każdego. Zapraszamy kluby na treningi i mecze towarzyskie, zapraszamy akademie z całego kraju na turnieje organizowane przez Ślęzę Wrocław, zapraszamy firmy do tworzenia drużyn, które wezmą udział w lidze biznesowej, wreszcie zapraszamy także wszystkich, którzy po prostu chcą spotkać się ze znajomymi i zagrać mecz. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby nasz obiekt spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodników. Kłokoczyce czekają na was! – podkreśla Katarzyna Ziobro.

Wynajem boisk pod balonem rozpocznie się już w styczniu. Niedługo uruchomiona zostanie dedykowana obiektowi strona internetowa, gdzie zostaną zawarte wszystkie niezbędne informacje oraz cennik wynajmu.