Ślęza liderem III ligi!

W ramach 8. kolejki III ligi grupy III na wrocławskich Kłokoczycach oglądaliśmy spotkanie wicelidera z liderem tabeli III ligi. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechał zespół MKS-u Kluczbork, jednak miejscowa Ślęza postawiła wysokie warunki, które sprawiły, że to podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali przyjezdnych 4:2 i wskoczyli na fotel lidera III ligi!

Ślęza Wrocław nadal nie przestaje zaskakiwać. Choć w poprzednim spotkaniu LZS Goczałkowice Zdrój przerwał znakomitą passę zwycięstw podopiecznych Grzegorza Kowalskiego, to jednak dzisiejsze starcie z liderem III ligi MKS-em Kluczbork dało jasny sygnał, że poprzednie przegrane starcie było wyłącznie wypadkiem przy pracy.

W niedzielne popołudnia na Kłokoczycach wrocławianie na prowadzenie wyszli już w 14. minucie. Piotr Kotyla podał do Jakuba Gila, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w sieci. Niestety, radość miejscowych trwała zaledwie 9 minut, gdyż wówczas indywidualną akcją popisał się Bartosz Włodarczyk i doprowadził do remisu.

2. minuty później (25. minuta) wrocławianie po raz kolejny udowodnili swoją wyższość! Świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Pisarczuk i było 2:1 dla Ślęzy. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy, choć miejscowi mieli kilka dogodnych okazji, aby zamknąć to spotkanie jeszcze przed upływem 45 minut.

Druga połowa otworzyła się perfekcyjnie dla podopiecznych Grzegorza Kowalskiego. W 49. minucie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Robert Pisarczuk i było już 3:1 dla wrocławian. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, nadeszła 65. minuta. Celnym trafieniem popisał się Kamil Nitkiewicz i MKS złapał kolejny oddech. Tuż po tej akcji na murawie zameldował się Guilherme.

Jego nazwisko wymieniliśmy nie bez przyczyny, gdyż to właśnie on w 94. minucie wykorzystał perfekcyjnie wykonaną kontrę wrocławian i ustalił wynik meczu na 4:2 dla Ślęzy! Tym samym ekipa ze stolicy Dolnego Śląska z dorobkiem 18 punktów piastuje pierwszą pozycję w tabeli III ligi. Co ciekawe, wrocławianie mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie!

Ślęza Wrocław – MKS Kluczbork 4:2 (2:1)

Bramki: Gil 14, Pisarczuk 25, 49 (k), Guilherme 94 – Włodarczyk 23, Nitkiewicz 66