Ślęza lepsza od GTK

W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała zespół GTK Gdynia, choć zgodnie z zapowiedziami, gdynianki pokazały się z bardzo dobrej strony.

Choć spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne z Gdyni, wygrywając 5:2, to jednak kolejne minuty pojedynku upływały już w myśl tego, co wcześniej zaplanował sobie Arkadiusz Rusin, choć i notowaliśmy momenty, w których szkoleniowiec wrocławian nie do końca był zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Ostatecznie wrocławianki pokonały dzielnie broniące się, lecz nie potrafiące znaleźć recepty na ofensywę Ślęzy gdynianki 79:57 i zanotowały drugie zwycięstwo na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet (jeden mecz zaległy).

Mimo wszystko gdynianki należy pochwalić za ambicję i walkę o każdą piłkę. Ostatecznie zadecydowała różnica w doświadczeniu, ale zespół prowadzony przez Jelenę Skerović z każdym kolejnym spotkaniem będzie nabierać ogłady na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet i możemy już teraz założyć, że rewanż w Gdyni w żadnym wypadku nie będzie dla Ślęzy spacerkiem.

Ślęza Wrocław – GTK Gdynia 79:57 (21:18, 16:10, 27:13, 15:16)

Ślęza: Sutton 15, Jones 13, Tyszkiewicz 13, Jakubiuk 12, Dudasova 11, Klatt 9, Poleszak 4, Dedić 2, Puter 0, Dobrowolska 0.

GTK: Żytkowska 16, Piestrzyńska 9, Borkowska 8, Bazan 8, Marcinkowska 6, Niemojewska 4, Kalenik 4, Szmyrka 2, Szulc 0, Makurat 0.