fbpx

Ślęza awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski

Podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali 4:1 Zachód Sobótka i awansowali do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Choć początkowo spotkanie miało zostać rozegrane 2 października, podobnie jak pojedynek rezerw WKS-u, to jednak drużyna Ślęzy zwróciła się z prośbą do klubu z Sobótki, aby decydujący o awansie do ćwierćfinału pojedynek rozegrać dzień wcześniej.

Wrocławianie już od początku wtorkowego pojedynku dominowali nad występującym w klasie okręgowej Zachodzie, a swoją przewagę udokumentowali w 15. minucie po trójkowej akcji Lewkota, Matusika i Tragarza. Kiedy wydawało się, że piłkarze Ślęzy po pierwszych 45 minutach gry będą schodzili do szatni z przewagą jednego gola, wówczas zaskakującym uderzeniem z blisko 40 metrów popisał się Balicki, wyrównując stan rywalizacji.

Po zmianie stron na boisku nadal dominowała Ślęza, która szybko wyszła na ponowne prowadzenie. W 49. minucie doskonałą asystą popisał się Gutierrez, a piłkę w siatce gospodarzy umieścił Tragarz. Wrocławianie nie poprzestali na tym trafieniu i cały czas dążyli do wyższego prowadzenia, co znacznie przybliżyłoby ich do zrealizowania celu – awansu do ćwierćfinału. Ta sztuka udała im się w 60. minucie. Wówczas po wrzutce Dyra futbolówkę do bramki miejscowych posłał Stempin, który pojawił się na boisku tuż po przerwie.

Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Muszyński, który po indywidualnej akcji nie dał szans golkiperowi Zachodu i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie Ślęza pokonała Zachód Sobótka 4:1 i awansowała do 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Jutro swoje spotkanie rozegrają rezerwy WKS-u, które zmierzą się z 4-ligową Polonią Trzebnica.

Zachód Sobótka – Ślęza Wrocław 1:4

Bramki: Balicki 45 – Tragarz 15, 49, Stempin 60, Muszyński 88

Zachód: 27. Wolfinger – 5. Korkosz, 3. Użałowicz, 4. Westley, 7. Rajczakowski, 11. Lupa, 13. Czernicki, 16. Sztabiński, 17. Balicki, 18. Iwan, 15. Szarek

Ślęza: 1. Koziarz – 4. Gil, 6. Repski, 8. Bohdanowicz, 9. Lewkot, 10, Matusik, 15. Gutierrez, 16. Dyr, 17. Tragarz, 19. Wdowiak, 24. Niemienionek