fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Śląsk z dwubramkową przewagą!

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji UEFA Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe 4:2 Ararat Erywań. Po pierwszych 45 minutach gry wrocławianie co prawda prowadzili z miejscowymi 1:0, jednak ich gra na pewno nie napawała optymizmem.

Nieco inaczej było w II połowie, choć tę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po błędzie Szromnika doprowadzili do wyrównania. Na szczęście dla Trójkolorowych minutę później po akcji Erika Exposito i Fabiana Piaseckiego piłkę w siatce umieścił ten drugi i ponownie to Śląsk wyszedł na prowadzenie.

20. minut później Robert Pich po bardzo dobrej akcji podwyższył prowadzenie na 3:1, jednak na 6 minut przed końcem Hakobyan wykorzystał błąd defensywy Wojskowych i plasowanym strzałem przy słupku strzelił bramkę kontaktową.

Na nasze szczęście wraz z rozpoczęciem doliczonego czasu gry Robert Pich ponownie zapisał się na kartach historii i ponownie umieścił futbolówkę w siatce, ustanawiając wynik pierwszego meczu Śląska z Araratem na 4:2!

W kontekście rewanżu to znakomita zaliczka (pamiętajmy jednak, że już nie ma zasady bramek na wyjeździe). Rewanż za tydzień na Stadionie Wrocław – wcześnie jednak, w niedzielę, podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z Wartą Poznań.