fbpx

Śląsk Wrocław zgłosił trzech zawodników

Przemysław Bargiel, Mariusz Pawelec i Robert Pisarczuk zostali zgłoszeni przez klub do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

W obliczu kontuzji kilku piłkarzy oraz problemów kadrowych związanych z zawieszeniami za nadmiar żółtych kartek, trener Jacek Magiera postanowił włączyć do kadry pierwszego zespołu czterech graczy, którzy dotychczas występowali w rezerwach. Przemysław Bargiel, Mariusz Pawelec, Robert Pisarczuk i Marcel Zylla (zgłoszony do rozgrywek na starcie sezonu) już wcześniej uczestniczyli w treningach z ekstraklasową drużyną Śląska Wrocław.

Przemysław Bargiel to 23-letni ofensywny pomocnik, który barwy Śląska Wrocław reprezentuje od 2019 roku. Były piłkarz drużyn młodzieżowych AC Milan zanotował dotychczas 3 mecze w PKO BP Ekstraklasie. Od kilku sezonów Bargiel jest jednym z najistotniejszych zawodników rezerw Śląska Wrocław. W drugim zespole WKS-u ma na swoim koncie 84 spotkania, w których zdobył 18 bramek i zaliczył 12 asyst. Bilans pomocnika w sezonie 2022/2023 to 22 mecze, 6 goli i 2 asysty. W I drużynie otrzymał numer 39 na koszulce.

Mariusz Pawelec to piłkarz, którego nikomu w Śląsku Wrocław nie trzeba przedstawiać. Legendarny obrońca przez lata stanowił o sile formacji defensywnej WKS-u, notując aż 288 mecze w pierwszym zespole WKS-u. W obecnym sezonie 37-letni obrońca 11 razy pojawił się na boiskach eWinner 2. ligi. Na ekstraklasowej koszulce Mariusza będzie widniał numer 3.

Robert Pisarczuk to środkowy pomocnik, który w tym sezonie zanotował 19 występów na poziomie eWinner 2. ligi. Jeden z liderów drużyny rezerw trafił do Śląska Wrocław latem 2022 roku, wcześniej reprezentując barwy miejscowej Ślęzy. Oznaczony będzie numerem 37.