fbpx

Śląsk Wrocław z licencją na grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/21

29 maja na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Ekstraklasy o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/21 i miło nam poinformować, iż Śląsk Wrocław bez żadnych zastrzeżeń będzie mógł w przyszłym sezonie reprezentować Wrocław zarówno na poziomie Ekstraklasy, jak i w Europie.

Poza Śląskiem bez zastrzeżeń licencję otrzymały także Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Wisła Płock i Zagłębie Lubin.

Z kolei Lechia Gdańsk, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa i Wisła Kraków muszą spełnić pewne zobowiązania, aby w przyszłym sezonie grać na poziomie Ekstraklasy.

TUTAJ znajdziecie oficjalny komunikat PZPN w tej sprawie.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.