fbpx

Śląsk Wrocław Blind Football ze srebrnym medalem w Pradze

Za nami bardzo udany turniej w wykonaniu piłkarzy Śląska Blind Football. Zawodnicy WKS-u wrócili z mocno obsadzonych zawodów w Pradze ze srebrnymi medalami, pokonując m.in. FC Schalke 04 czy Borussię Dortmund.

Piłkarze Śląska rywalizację w praskim turnieju rozpoczęli od grupowych zmagań. Na początek wrocławianie pokonali 3:0 FC Lokomotiv Leipzig, a wszystkie gole dla WKS-u zdobył niesamowity Robert Mkrtchyan. W drugim pojedynku wrocławianie ulegli Zvezda Moskovskaja 0:3, jednak w decydującym o awansie spotkaniu ponownie dali pokaz swoich umiejętności, pokonując 1:0 niemiecką Borussię Dortmund – czwartą bramkę w turnieju zdobył kapitan Wojskowych Mkrtchyan.

W półfinałowym spotkaniu wrocławianie ponownie zaskoczyli swoich przeciwników. Naprzeciw drużynie z Dolnego Śląska stanęli gracze FC Schalke 04, jednak i tym razem górą byli wrocławianie zwyciężając 3:0 (bramki 2x Słoninka, 1x Mkrtchyan).

fot. Śląsk Wrocław Blind Football

W wielkim finale praskiego turnieju zawodnicy Śląska ponownie mierzyli się ze Zvezda Moskovskaja oblast, z którą rywalizowali już w grupie. Jednak i tym razem to przeciwnicy okazali się silniejsi, ostatecznie pokonując wrocławian 2:0.

Najlepszym zawodnikiem Śląska w turnieju rozgrywanym w Pradze wybrano Artura Fleszara, z kolei Adrian Słoninka został uznany najlepszym obrońcą całego turnieju.

Za niespełna miesiąc Śląsk Wrocław Blind Football weźmie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Trzymamy kciuki!