fbpx

Śląsk wierzy w młodzież. Bergier z 3-letnim kontraktem

Sebastian Bergier związał się z wrocławskim klubem nowym, trzyletnim kontraktem. W umowie zawarto także opcję przedłużenie o dwa kolejne sezony.

20-letni napastnik należy do grona najzdolniejszych wychowanków WKS-u. W klubie z ul. Oporowskiej przechodził przez wszystkie szczeble szkolenia. Z bardzo dobrej strony pokazywał się już w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, sięgając dwa razy z rzędu po koronę króla strzelców.

– Pokładamy w Sebastianie spore nadzieje i cieszymy się, że kolejny utalentowany zawodnik z Dolnego Śląska zostanie w naszym klubie na dłużej. Sebastian poczynił znaczne postępy nie tylko na boisku, ale również w sferze mentalnej. Z pewnością dojrzał, nabrał doświadczenia i spodziewamy się, że będzie odgrywał coraz ważniejszą rolę w zespole – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Sebastian Bergier zadebiutował w Ekstraklasie jeszcze przed swoimi 18. Urodzinami – w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk. Przebywał później na wypożyczeniach w Stali Mielec i w Wigrach Suwałki. W obecnym sezonie występował najczęściej w zespole rezerw, z którym wywalczył awans do II ligi. Po wznowieniu rozgrywek zawieszonych na czas epidemii, młody zawodnik regularnie pojawia się na ekstraklasowych boiskach. Zagrał w czterech z pięciu ostatnich meczów.

– Nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław to dla mnie naturalny krok w rozwoju i jednocześnie duża szansa. Wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, ale motywacji na pewno mi nie zabraknie. Chcę dalej zdobywać cenne doświadczenie i pokazywać się z jak najlepszej strony – podkreśla wychowanek WKS-u po podpisaniu nowej umowy.