fbpx

Śląsk w drodze po 10. zwycięstwo w lidze!

W 10. kolejce Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław zmierzy się z Tauron GTK Gliwice. Wrocławianie powalczą o dziesiątą ligową wygraną z rzędu.

W obecnym sezonie w przypadku Śląska wciąż działa jedna prawidłowość. W lidze WKS nie przegrywa, natomiast w EuroCupie nie jest w stanie odnieść zwycięstwa. Bilans w EBL wynosi obecnie 9:0 i wciąż jako jedyni są niepokonanym zespołem. W europejskich zmaganiach bilans ten wynosi 0:6, a na koncie WKS-u pojawiła się kolejna porażka po wizycie w Londynie i meczu z miejscowymi Lions.

Jeśli chodzi o zespół z Gliwic to rozegrał on do tej pory osiem ligowych spotkań, z których wygrał trzy. Obecnie GTK znajduje się na 13. miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce gliwiczanie byli bliscy pokonania na własnym parkiecie Zastalu Zielona Góra, jednak ostatecznie ulegli po dogrywce 88:94.

Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem w składzie GTK jest Terrance Ferguson, który ma na koncie ponad 200 spotkań w NBA. Amerykanin nie do końca spełnia jednak oczekiwania kibiców i notuje średnio 11,9 punktu na blisko 43 procentowej skuteczności. Ferguson wspólnie z Kamarim Murphym jest ofensywnym liderem drużyny.

W poprzednim sezonie oba ligowe starcia padły łupem Śląska. W Gliwicach wrocławianie zwyciężyli  89:61, natomiast we Wrocławiu gospodarze również nie pozostawili przeciwnikowi złudzeń wygrywając aż 106:74.

Spotkanie w Gliwicach będzie wyjątkowe dla trzech zawodników Śląska. Daniel Gołębiowski, Aleksander Wiśniewski i Mikołaj Adamczak dołączyli do WKS-u przed obecnym sezonem właśnie z GTK i z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.

Początek spotkania Tauron GTK Gliwice – WKS Śląsk Wrocław o godz. 19:00. Transmisja na platformie emocje.tv.

Źródło: wks-slask.eu