fbpx

Śląsk trzeci w Pucharze Tymbarku

Zespół U12 SMS Junior z zawodnikami i sztabem z Akademii Śląska Wrocław zajął trzecie miejsce w finałach turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozegranego w Warszawie. Najlepszym trenerem zawodów wybrany został szkoleniowiec młodzieżowego zespołu WKS-u Marek Borgman.

Zespół z Dolnego Śląska wywalczył sobie awans do turnieju głównego w Warszawie po przebrnięciu przez szczeble gminne, powiatowe i wojewódzkie. Najlepszą ekipę w całym kraju wyłonić miała trzydniowa rywalizacja (12-14 czerwca) na obiektach stołecznego Hutnika w Warszawie, z kolei finały odbywały się na murawie PGE Stadionu Narodowego.

SMS Junior trafił do grupy N, w której rywalizował kolejno z SP 15 Bydgoszcz (2:1), PSP 5 Opole (2:0) oraz SP 21 Wartą Gorzów Wielkopolski (1:1). Dzięki lepszemu stosunkowi bramek ostatni z rywali dolnośląskiego zespołu zajął pierwsze miejsce w grupie, ale awansem do ćwierćfinałów premiowane były dwie najlepsze ekipy. 

Drugi dzień rywalizacji wrocławianie rozpoczęli od starcia z SMS-em Stal Rzeszów. Po remisie 3:3 w regulaminowym czasie gry o awansie do najlepszej czwórki rozgrywek zadecydować miała seria rzutów karnych. “Jedenastki” lepiej egzekwowali zawodnicy z Wrocławia, którzy zwyciężyli 2:1. Półfinał również nie przyniósł rozstrzygnięcia na boisku. SMS Junior miał sporo okazji do przechylenia szali na swoją stronę, ale remis 2:2 oznaczał kolejną serię rzutów karnych. Tym razem skuteczniejsi byli zawodnicy SP 16 Lublin, którzy awansowali do wielkiego finału rozgrywanego na murawie PGE Stadionu Narodowego. Ostatecznie złoto wywalczyli gracze SP 5 Gdańsk.

W meczu o 3. miejsce SMS Junior rywalizował z OMS SP 5 Szczecinek. Tym razem zespół z Dolnego Śląska przesądził o losach spotkania w regulaminowym czasie, pokonując przeciwnika 2:1.

źródło: slaskwroclaw.pl