fbpx

Śląsk trenował w grupach

Negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa pozwoliły piłkarzom Śląska wznowić dziś zajęcia w grupach. Tym samym rozpoczął się drugi etap powrotu do treningów przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Tydzień rozpoczął się od poniedziałkowych testów na obecność koronawirusa. Wyniki pokazały, że żaden z przebadanych graczy, członków sztabu oraz pracowników administracji nie jest zarażony. W związku z tym WKS, jako jeden z sześciu pierwszych klubów PKO Ekstraklasy, dostał zielone światło na rozpoczęcie treningów, wedle zasad określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 2 maja 2020 roku.

– Po wcześniejszych treningach indywidualnych, mogliśmy dziś przystąpić do pracy grupowej. Podzieliliśmy to w taki sposób, aby piłkarze mieli ze sobą kontakt wyłącznie na boisku, w ramach swojej grupy. Treningi poszczególnych grup odbyły się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00, a po ich zakończeniu zawodnicy udali się bezpośrednio do domów – mówi Łukasz Czajka, trener asystent w sztabie szkoleniowym WKS-u.

Piłkarze Śląska, podzieleni na trzy dziesięcioosobowe grupy, trenowali wykorzystując obydwa boiska przy ulicy Oporowskiej. Łącznie z trenerami na murawie w tym samym czasie przebywać mogło czternaście osób. – W treningu zawsze skupiamy się na czterech elementach – technice, motoryce, taktyce i aspektach mentalnych. Nawet gdy trenowaliśmy w parach, to staraliśmy się, aby również wyglądało to w ten sposób. Dziś mogliśmy ćwiczyć podania, budowanie akcji oraz ich wykańczanie w większej grupie, co na pewno było sporym ułatwieniem – dodaje Czajka.

Planowo w przyszłym tygodniu rozpoczną się treningi całym zespołem. Rozgrywki PKO Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja, a spotkania będą się odbywać bez udziału publiczności.

– Jest to nowa sytuacja dla każdego. Czujemy duże wsparcie wszystkich pracowników klubu. Trzymamy się razem i każdy próbuje wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Tak samo wygląda to u zawodników. Do pracy w parach podchodzili z pełną energią i zaangażowaniem, z czego byliśmy bardzo zadowoleni. Chcemy wycisnąć z tej sytuacji tyle, ile możemy. Przestrzegamy wszystkich zaleceń Ekstraklasy, jak i służb sanitarnych. Uważamy, że jeśli będziemy w tym solidarni i odpowiedzialni, to jesteśmy w stanie wznowić rozgrywki ligowe. Osoby, które znalazły się na liście wskazanej przez klub, muszą stosować się do ściśle określonych zasad. Mamy wyznaczone osobne miejsca parkingowe, korytarze i wyizolowane całe piętro w budynku klubowym. Korzystamy ze środków dezynfekujących, a po treningu od razu udajemy się do swoich domów – podsumowuje Łukasz Czajka.

materiał prasowy