fbpx

Śląsk traci Płachetę. Młodzieżowiec wybrał już kierunek!

To już raczej przesądzone. Jak podaje portal weszlo.com Przemysław Płacheta, młodzieżowiec Śląska Wrocław już w letnim okienku zmieni barwy i zamieni stolicę Dolnego Śląska na deszczową Anglię, a konkretnie Norwich City.

22-latek szturmem wziął polską ligę, gdzie w obecnych rozgrywkach na placu gry pojawił się w 34 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 8 bramek i 5 asyst. Choć na początku bazował głównie na swojej niesamowitej szybkości, z meczu na mecz zaczynał prezentować bogatszy wachlarz swoich umiejętności, wyrastając tym samym na jednego z najlepszych w PKO Ekstraklasie.

Nic dziwnego, że wiele klubów zarzuciło na niego sidła. Wymieniało się m.in. Olympiakos Pierus czy CSKA Moskwa, jednak obecnie największe zainteresowanie młodym Polakiem wykazuje Norwich City, które właśnie spadło z Premier League do Championship. Wydaje się, że Płacheta do koncepcji niemieckiego szkoleniowca Kanarków pasuje wręcz idealnie, a jego szybkość może być zabójcza dla przeciwników.

Pieniądze, jakie pojawiły się na stole, są naprawdę konkretne, zatem jeśli wszystko się potwierdzi, Śląsk będzie mógł poszczycić się potężnym zastrzykiem gotówki.

Przypomnijmy, że Płacheta do Śląska trafił na początku obecnego sezonu z Podbeskidzia, mając także oferty m.in. z warszawskiej Legii. Nic dziwnego, że wybrał stolicę Dolnego Śląska, gdzie ewidentnie brakowało młodzieżowca z takimi umiejętnościami, który nie osłabiłby drużyny, a wręcz ją wzmocnił.