fbpx

Śląsk rozpoczął drugi etap przygotowań

Drużyna Śląska wróciła do wspólnych treningów po zimowej przerwie oraz etapie treningów indywidualnych. Drugą część przygotowań zainauguruje krótkie, górskie zgrupowanie w Karłowie.

Ostatni ligowy mecz zawodnicy Śląska rozegrali 13 listopada, remisując z Legią Warszawa. Wyjątkowo wczesne zakończenie rundy jesiennej wynikało oczywiście z rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. W trakcie mundialu, 5 grudnia, wrocławianie rozpoczęli przygotowania do wiosny w PKO Ekstraklasie. Przez trzy tygodnie zawodnicy pracowali indywidualnie według szczegółowej rozpiski zajęć, przygotowanej przez sztab szkoleniowy. Były więc treningi biegowe, siłowe, monitorowanie masy ciała oraz wysiłku, a także dodatkowe ćwiczenia, które wielu zawodników chętnie wykonywało, by w jak najwyższej formie rozpocząć drugą część przygotowań.

Kolejny etap budowania dyspozycji przed wiosennymi meczami rozpoczął się dziś w budynku przy Oporowskiej 62. W towarzystwie klubowej dietetyk wszyscy piłkarze przeszli szczegółowe badania i po wspólnym śniadaniu ruszyli w drogę. Już pierwszego dnia po powrocie do Wrocławia zespół wyrusza bowiem na górskie zgrupowanie do Karłowa, w okolicach Zieleńca. 

Krótki, trzydniowy pobyt, zostanie spożytkowany głównie na zajęcia biegowe. Zawodnicy będą mieli również okazje dłużej pobyć w swoim gronie, porozmawiać między sobą oraz ze sztabem szkoleniowym, co ma pomóc w jeszcze lepszym zintegrowaniu drużyny.

W kadrze na zgrupowanie znalazło się 27 zawodników. W tym gronie również wracający z wypożyczenia do Skry Częstochowa środkowy obrońca Szymon Michalski. Zabrakło z kolei innego stopera WKS-u. Daniel Gretarsson, ze względu na chorobę, dołączy do zespołu prawdopodobnie już po powrocie do treningów we Wrocławiu.

Do stolicy Dolnego Śląska piłkarze wrócą już 29 grudnia i tutaj będą trenować do 7 stycznia. Wówczas rozegrany zostanie sparing z Piastem Gliwice, a dzień później WKS wyleci na obóz przygotowawczy do Turcji. Pierwszy mecz PKO Ekstraklasy w nowym roku 28 stycznia na Tarczyński Arena z Zagłębiem Lubin.

Źródło: slaskwroclaw.pl