fbpx

Śląsk pozyska zawodnika AC Milan?

Jak donosi „Przegląd Sportowy”, Śląsk Wrocław jest już na ostatniej prostej, aby parafować umowę z zawodnikiem włoskiego Milanu Przemysławem Bargielem. Dwa sezony temu 19-latek przeniósł się na Półwysep Apeniński z Ruchu Chorzów.

Przemysław Bargiel grający na pozycji środkowego pomocnika ma już na swoim koncie występy w juniorskich reprezentacjach naszego kraju, a w Ruchu Chorzów pod czujnym okiem Waldemara Fornalika debiutował w Ekstraklasie w wieku zaledwie 16 lat, gdzie łącznie pięciokrotnie wyszedł na murawę.

Wówczas zainteresował się nim AC Milan, który szybko ściągnął go do Milanello za kwotę 350 tysięcy euro. Niestety, nie przebił się do pierwszego zespołu, występując kolejno w młodzieżowej drużynie Milanu, a także na wypożyczeniu w Spezii.

Bargiel ma trafić do Śląska Wrocław w ostatnim dniu letniego okienka transferowego, które w tym roku zamyka się 2 września, w poniedziałek.

Jak czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, nie będzie to jednak wypożyczenie, a transfer definitywny, gdyż wrocławianie pozyskanie tego młodego pomocnika traktują w kontekście przyszłościowej inwestycji.

Autor: Patryk Załęczny