fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Śląsk poznał rywala w I rundzie Ligi Konferencji!

Zakończyło się losowanie par I rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji. Śląsk Wrocław w pierwszym pojedynku na europejskim froncie będzie musiał wybrać się w podróż do Estonii, na spotkanie z Paide Linnameeskond.

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu, jako zespół rozstawiony (ze współczynnikiem punktowym 3,025), trafił na jednego z nierozstawionych przeciwników. Dzień przed losowaniem lista potencjalnych rywali została zawężona do czterech, ponieważ UEFA ogłosiła podział zespołów na grupy. Śląsk mógł trafić na jeden z tych klubów: Sligo Rovers F.C. (Irlandia), Larne F.C. (Irlandia Północna), Paide Linnameeskond (Estonia) i RFS Ryga (Łotwa).

Ostatecznie w I rundzie eliminacji nowych europejskich rozgrywek wrocławianie zmierzą się z Paide Linnameeskond, wicemistrzem Estonii. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 8 lipca w Estonii, rewanż 15 lipca na Stadionie Wrocław.

Już dzień później, w środę, rozlosowana zostanie II runda eliminacji i wrocławianie poznają swojego potencjalnego rywala w przypadku awansu po pierwszym dwumeczu.

Terminarz Ligi Konferencji

8 i 15 lipca – mecze I rundy eliminacji19 lipca – losowanie III rundy eliminacji22 i 29 lipca – mecze II rundy eliminacji 
2 sierpnia – losowanie IV rundy eliminacji
5 i 12 sierpnia – mecze III rundy eliminacji
19 i 26 sierpnia – mecze IV rundy eliminacji
27 sierpnia – losowanie rozgrywek grupowych

Zanim wrocławianie rozpoczną zmagania w UEFA Conference League czeka ich 10-dniowy obóz przygotowawczy w Chorwacji (20-30 czerwca). Rozgrywki PKO Ekstraklasy startują z kolei w weekend 23-25 lipca.