fbpx

Śląsk pożegnał środkowego

Koszykarski Śląsk Wrocław nie zdecydował się przedłużyć umowy z Kadeemem Battsem, środkowym, który przebywał w klubie na miesięcznym okresie testowym.

Obie strony dały sobie czas na podjęcie decyzji. Batts miał wykazać się swoimi umiejętnościami oraz dojść do zdrowia po mijającym urazie, z kolei Śląsk miał bacznie obserwować poczynania środkowego pod kątem jego przydatności w nadchodzącym sezonie. Ostatecznie sztab szkoleniowy wrocławskiego zespołu zdecydował, że nie będzie korzystał z usług 26-letniego amerykańskiego zawodnika.

– Powrót Kadeema do pełni sprawności fizycznej przebiegał wolniej, niż tego oczekiwaliśmy. Dostał szansę na treningach oraz w meczach kontrolnych, jednak po miesięcznych testach doszliśmy do wniosku, że nie możemy pozwolić sobie na ryzyko podpisania dłuższego kontraktu – mówi Andrzej Adamek, trener 17-krotnych mistrzów Polski.

Po lekkich urazach do pełni sprawności powracają za to Michael Humphrey i Michał Gabiński, którzy w związku z dolegliwościami opuścili ostatnie sparingi WKS-u. Co więcej, szkoleniowiec Śląska bardzo chwali rozwój na pozycji numer pięć Aleksandra Dziewy, próbując także znaleźć odpowiednie miejsce na parkiecie dla Andrew Chrabascza.

– Nasza sytuacja z podkoszowymi jest trudna, ale powoli zaczyna się krystalizować – puentuje Andrzej Adamek.