fbpx

Śląsk powalczy z Promitheas Patras

Łukasz Kolenda WKS Śląsk Wrocłąw

W 14. kolejce rozgrywek 7DAYS EuroCup koszykarze Śląska Wrocław lecą do Grecji, gdzie zmierzą się z miejscowym Promitheas Patras. Faworytem środowego starcia bez wątpienia będą gospodarze, którzy wygrali pięć ostatnich spotkań na dwóch frontach.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Korzystny bilans Greków

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Drużyna Yannisa Christopoulosa w sumie zwyciężyła 8 z 9 ostatnich meczów, a sam trener – który wrócił do pracy w Europie po wieloletniej przygodzie w Chinach – zdaje się mieć już pełną kontrolę nad grą swojego zespołu. Na przełomie listopada i grudnia Christopoulos zastąpił Makisa Giatrasa, który jednak nie odszedł z drużyny z powodu złych wyników, ale przez problemy zdrowotne. Zawirowania na ławce trenerskiej odbiły się na wynikach Promitheas, który przeżywał wówczas duży kryzys – teraz jest on już jednak tylko przeszłością.

WKS Śląsk Wrocław

W greckiej Basket League zespół z Patras ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu, choć trzeba także uczciwie zaznaczyć, że ostatni rywale nie należeli do ligowej czołówki. Niemniej dobra seria pozwoliła naszym najbliższym rywalom znacznie przesunąć się w tabeli, gdzie obecnie z bilansem 9-6 zajmują 5. miejsce (taki sam bilans mają także zespoły z miejsc 3 i 4). Grecy dobrze radzą sobie również w EuroCupie, gdzie ostatnio pokonali Hamurg Towers i Budućnost Podgorica. 8 zwycięstw i 5 porażek daje im gwarancję gry w play-offach, a w bardzo wyrównanej stawce grupy B od drugiego miejsca dzieli ich zaledwie punkt.

Strata Younga – osłabienie Promitheas

W trakcie sezonu Promitheas stracił swoją największą gwiazdę w postaci Joe Younga, który przeniósł się do włoskiego Napoli. W jego miejsce sprowadzono imiennika, Joe Thomassona, który w ostatnim spotkaniu z Hamburgiem zdobył 19 punktów. Na lidera zespołu wyrósł jednak kto inny – mianowicie Arnoldas Kulboka. Wysoki Litwin na europejskich parkietach notuje średnio 16 punktów i 6,4 zbiórki, a w meczu 12. kolejki przeszedł samego siebie – przeciwko silnej ekipie z Podgoricy zanotował 30 punktów przy skuteczności 5/5 za dwa i 5/8 za trzy!

WKS Śląsk Wrocław

Odczarować fatalny bilans Śląska

Zupełnie odmienne nastroje panują w klubie z Wrocławia. Tu także mamy do czynienia z serią 8 z 9 ostatnich meczów, ale niestety w tym przypadku trzeba mówić o porażkach. Kilka przegranych w lidze nie zrzuciło Śląska z pierwszego miejsca w tabeli, ale pozwoliło ligowej stawce zbliżyć się do mistrzów Polski na zaledwie jeden punkt. Z kolei bilans 1-12 i wymagający terminarz w EuroCupie także nie pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość i szanse na awans do play-offów.

Na domiar złego, wrocławska drużyna do Patras leci mocno osłabiona. Kontuzje wciąż leczą Ivan Ramljak i Jakub Karolak, ponadto mięsień czworogłowy uda naderwał Jeremiah Martin i jego także zabraknie w Grecji. Z WKS-em rozstał się z kolei Conor Morgan, którego kontrakt został wykupiony przez turecki Bahçeşehir Koleji S.K.. W najbliższym meczu wystąpimy więc w mocno ograniczonej rotacji, która wkrótce jednak znacznie się poszerzy – nowymi zawodnikami Śląska zostali bowiem w tym tygodniu D.J. Mitchell i Vasa Pušica. W Patras jeszcze ich zabraknie, ale w następnej kolejce EuroCupu będą już do dyspozycji trenera Andreja Urlepa.

Pierwsze starcie pomiędzy Śląskiem i Promitheas w Hali Orbita przyniosło duże emocje, a do niespodzianki zabrakło naprawdę niewiele. Mistrzów Polski od zwycięstwa dzieliło 1,2 sekundy. Tyle czasu przed końcem meczu za trzy trafił Anthony Cowan, dając swojej drużynie zwycięstwo 78:76.

WKS Śląsk Wrocław

Trudna sytuacja w drużynie i jeszcze trudniejsza w tabeli – do meczu 14. kolejki EuroCupu Wojskowi przystąpią w roli underdoga, ale jak zawsze z wiarą w zwycięstwo i własne umiejętności.

Początek spotkania o godzinie 18:30 polskiego czasu; transmisja w Polsacie Sport Fight

źródło: wks-slask.eu

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!