2024-07-06

Śląsk pewnie wygrywa w pierwszym sparingu

Za nami pierwszy mecz towarzyski przed sezonem 2024/2025. Śląsk Wrocław w Brzegu Dolnym pokonał miejscową Rokitę 4:0. Bramki dla WKS-u strzelali Aleksander Wołczek, Mateusz Żukowski, Junior Eyamba i Oskar Gerstenstein.

Po krótkim obozie w Karpaczu piłkarze Śląska wybrali się do Brzegu Dolnego, by rozegrać z miejscową Rokitą pierwszy mecz towarzyski przed sezonem 2024/2025. W tej miejscowości mamy wielu kibiców, którzy mają WKS w sercu, dlatego też właśnie tam chcieliśmy rozegrać swój pierwszy sparing. Oczywiście to Śląsk był faworytem, lecz nie to było najważniejsze w tym spotkaniu. Krótko mówiąc – byliśmy świadkami wielkiego piłkarskiego święta dla sympatyków trójkolorowych.

Śląsk był stroną dominującą od pierwszego gwizdka. Pierwszą naprawdę dobrą szansę miał nowy nabytek naszego klubu – Filip Rejczyk. 18-letni pomocnik znalazł trochę miejsca i zdecydował sie na uderzenie, lecz niestety powędrowało ono nieco obok bramki. Rokita jednak nie składała broni, bo doskonałą szansę miał też Dominik Chylak.

Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 18. minuty. Rejczyk ładnie zabrał się z futbolówką i dośrodkował w kierunku Aleksandra Wołczka, a ten precyzyjnym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Mateusz Żukowski.

W 27. minucie swojego pierwszego gola w barwach Śląska zdobył Junior Eyamba. Szwajcarski pomocnik świetnie wykorzystał dogranie w pole karne i spokojnie umieścił piłkę w sieci. Do przerwy Śląsk spokojnie kontrolował wydarzenia boiskowe.

W drugiej połowie Śląsk wybiegł w mocno odmienionym składzie, a szansę dostał między innymi Mateusz Cyrek i Oskar Gerstenstein, którzy zdobyli mistrzostwo Polski do lat 17. To była dla nich fantastyczna możliwość, by złapać doświadczenie i pokazać się z dobrej strony.

Po przerwie spotkanie nieco się uspokoiło. Okazji nie brakowało, aczkolwiek nie były one tak klarowne, jak w przeciągu pierwszych 45 minut. Trudno też się dziwić nieco niższemu tempu – pogoda nie rozpieszczała, było bardzo gorąco, a koniec końców to tylko mecz towarzyski.

W 68. minucie na listę strzelców wpisał się wyżej wymieniony mistrz Polski do lat 17 – Oskar Gerstenstein. Młody zawodnik był od początku bardzo aktywny i zapracował sobie na to trafienie. Warto też zaznaczyć, że kilka minut później na murawie pojawił się 15-letni golkiper Śląska – Dominik Klint.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Śląska, lecz nie to było w końcu najważniejsze. Całej społeczności Brzegu Dolnego dziękujemy za fantastyczne przyjęcie!

Rokita – Śląsk 0:4 (0:3)
Bramki:
0:1: 18′ A. Wołczek
0:2: 23′ M. Żukowski
0:3: 27′ J. Eyamba
0:4: 68′ O. Gerstenstein

Rokita: Kołodziejczyk – Pietrzyk, Racki, Szczur, Wypych, Wróbel, Woś, Bobkiewicz , Żebrowski, Pewlecki, Chylak
Śląsk (pierwsza połowa): Leszczyński (35′ Śliczniak) – Żukowski, Szota, Gavrylenko (29′ Tudruj), K. Kurowski, Schierack, Samiec-Talar (35′ Ince), Rejczyk, Wołczek, Nahuel (35′ Szwedzik), Eyamba
Śląsk (druga połowa): Śliczniak (75′ Klint) – Ł.Gerstenstein, Cyrek, Tudruj, K.Kurowski (69′ Rejczyk), Wołczek (69′ Schierack), Ince, Jezierski, O.Gerstenstein, Szwedzik, Klimala