fbpx

Śląsk pechowo w Gliwicach. Miejscowi z kompletem punktów

Niestety, to nie był udany wyjazd do Gliwic dla zawodników Śląska Wrocław. Choć wydawało się, że wrocławianie będą w stanie przeciwstawić się miejscowym i wywieźć z Górnego Śląska komplet punktów, stało się inaczej i to gospodarze pokonali podopiecznych Vitezslava Lavićki 1:0.

Piast przetrwał nawałnicę WKS-u i za sprawą Parzyszka w 36. minucie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.
Wrocławianie mieli swoje okazje – w całym spotkaniu oddali 17 strzałów, w tym 5 celnych, jednak żaden z nich nie potrafił znaleźć drogi do siatki przeciwników.

Co ciekawe, w 82. minucie gliwiczanie cieszyli się z podwyższenia prowadzenia, jednak przedwcześnie, gdyż jak się okazało po weryfikacji VAR, strzelający Milewski, był na pozycji spalonej.

Ostatecznie podopieczni Waldemara Fornalika po raz pierwszy w tym sezonie pokonali Śląsk i w tabeli PKO Ekstraklasa zrównali się punktami z drugim Lechem Poznań (57 punktów).

34. kolejkę wrocławianie kończą na 4. pozycji ze stratą 4 oczek do trzeciego i drugiego miejsca! Jedno jest pewne – gracze WKS-u pokazali próbkę swoich umiejętności i liczymy na to, że nie ostatni raz w tym sezonie – a kolejne będą już tylko zwycięskie!

Hej Śląsk!

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Bramka: Parzyszek 36

#WroclawskiSport