fbpx

Śląsk ogłasza nabór do klas sportowych dla dziewcząt

Śląsk Wrocław, po utworzeniu sekcji piłki nożnej kobiet, ogłasza we współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Junior nabory do klas sportowych dla dziewcząt. Jeśli sport to Twoja pasja, wiążesz z nim swoją przyszłość i jednocześnie zależy Ci na wysokim poziomie edukacyjnym, dołącz do nas!

– Projekt piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław traktujemy kompleksowo. Jesteśmy świadomi, że funkcjonowanie ekstraligowej drużyny wymaga profesjonalnego zaplecza. Połączenie edukacji szkolnej z treningami piłkarskimi w akademii ma więc dla nas fundamentalne znaczenie. Dzięki współpracy z SMS-em Junior dbamy o wszechstronny rozwój młodych piłkarzy, a od nowego roku szkolnego trenerzy Śląska będą rozwijać również talenty zawodniczek. Proponujemy określoną ścieżkę kariery, która – poprzez występy w drużynach młodzieżowych i drugiej lidze – prowadzi do gry na poziomie mistrzowskim. Przede wszystkim chcielibyśmy jednak nadal zaszczepiać miłość do sportu i przekazywać wartości, które niesie ze sobą rywalizacja w duchu fair play – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, które umożliwia naukę wraz z treningami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Klasy sportowe dla dziewcząt w roku szkolnym 2020/21 to jednak nie tylko zajęcia piłkarskie. W planie lekcji znajdą się również zajęcia ogólnorozwojowe (np. basen, judo, siłownia), prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską, wraz z opieką szkolnego fizjoterapeuty. Ważnym aspektem uczęszczania do klas sportowych SMS-u jest również udział w klubowych rozgrywkach młodzieżowych.

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu od 10 lat stwarza możliwość łączenia nauki z profesjonalnym treningiem. Jako była piłkarka nożna w pełni rozumiem, z jakimi trudnościami zmaga się młodzież w drodze po upragnione marzenia. Od początku istnienia szkoły to uczeń jest w centrum naszego systemu, a piłka kobieca zajmuje ważne miejsca w naszych sercach. Nasze absolwentki to mistrzynie Europy do lat 17, reprezentantki Polski we wszystkich kategoriach oraz zawodniczki występujące aktualnie w Ekstralidze. Od nowego sezonu będziemy mieli okazję kontynuować nasz projekt ze Śląskiem Wrocław. Znów wcielamy się w rolę pionierów, współtworząc  w naszym kraju piłkę kobiecą z klubem PKO Ekstraklasy. Cieszymy się, że to właśnie Wrocław tak mocno stawia na rozwój piłki nożnej kobiet – podkreśla Anna Tymińska-Bella, prezes zarządu SMS Junior.

Droga do kariery piłkarki to wiele nauki i treningów, ale satysfakcja z osiągnięcia celu jest nieporównywalna z niczym innym. Dołącz do kadry Śląska Wrocław, zostań jedną z reprezentantek WKS-u i pokaż swoje umiejętności szerokiej publiczności!

Więcej informacji o naborze znaleźć można na stronie smsw.pl. Zachęcamy również do kontaktu mailowego:

Dla klas szkoły podstawowej – sp@smsw.pl

Dla klasy szkoły licealnej – sekretariat@smsw.pl