fbpx

Śląsk o pozostanie w Europie! Dziś starcie z Hamburgiem

Przed Śląskiem Wrocław kolejne starcie w rozgrywkach EuroCupu. Wrocławianie zmierzą się z Hamburg Towers i jeśli chcą jeszcze myśleć o wyjściu z grupy, dzisiejsze spotkanie muszą po prostu wygrać.

Wydaje się, że chwilowy kryzys, jaki przydarzył się zespołowi Andreja Urlepa powoli odchodzi w niepamięć. Wrocławianie po czterech porażkach z rzędu (dwóch ligowych i dwóch w EuroCupie) pokonali w Hali Stulecia wicemistrza Polski Legię Warszawa 83:77.

Wrocławianie są w środku intensywnego siedmiodniowego okresu, podczas którego WKS rozegra aż trzy mecze w Hali Stulecia. Spotkanie z Legią już za mistrzami Polski i można je zaliczyć do udanych. Na horyzoncie pozostał mecz z Hamburg Towers, a na zakończenie, w najbliższą sobotę, po latach pod kopułę powróci Święta Wojna. 

O ile w lidze Śląsk spisuje się znakomicie, tak bilans w EuroCupie pozostawia wiele do życzenia. Jedno zwycięstwo w jedenastu meczach to wynik poniżej oczekiwań, ale wciąż jest realna szansa na awans do play-off. Żeby tak się stało, kluczowe jest jednak zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Hamburg Towers, bezpośrednim rywalem w walce o miejsce dające grę w kolejnej fazie. 

Niemiecka drużyna wygrała w tym sezonie trzy mecze w rozgrywkach EuroCupu i obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli, czyli ostatnie promowane awansem do play-off. Nie da się ukryć, że zespół z Hamburga znajduje się w wyraźnym kryzysie. Towers nie wygrali spotkania od 4 stycznia. Dwa ostatnie mecze w EuroCupie zakończyły się porażkami różnicą ponad dwudziestu oczek (z Buducnost Podgorica i Turk Telekom Ankara), a w lidze niemieckiej z bilansem 6-10 ekipa z Hamburga zajmuje 13. miejsce w tabeli i obecnie notuje serię trzech porażek z rzędu. 

Początek dzisiejszego spotkania Śląsk – Hamburg o godz. 20:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport News. 

źródło: wks-slask.eu